Sprzedawanie na portalach aukcyjnych, sposobem na podreperowanie domowego budżetu

Sprzedawanie na portalach aukcyjnych, sposobem na podreperowanie domowego budżetu
Oceń post

Internet daje nam sporo okazji do dodatkowego zarobku. Można prowadzić bloga i umieszczać na nim reklamy, można zarabiać w programach partnerskich. Można również zarabiać sprzedających jakieś produkty na portalach aukcyjnych. Nie trzeba od razu kupować nowych produktów, żeby później je sprzedać.Można sprzedawać produkty, których na przykład już nie potrzebujemy, a są w dobrym stanie. W taki sposób da się sprzedać używane ubrania, jakieś urządzenia, biżuterię, obuwie, meble, książki i wiele innych produktów. Można również wystawić na aukcje produkty, które np. dostało się prezencie, a niekoniecznie nam się podobają lub ich po prostu nie potrzebujemy.

Gdzie można sprzedać takie produkty? Najlepiej na portalach aukcyjnych. Wystarczy założyć sobie konto w danym serwisie i można przystąpić do sprzedaży. Wystawiając jakiś towar do sprzedaży trzeba pamiętać, żeby dokładnie go opisać. Po pierwsze, dlatego, że każdy woli wiedzieć i dokładnie obejrzeć produkt, który zamierza zakupić.

Po drugie zmniejszy się wtedy ryzyko zwrotu produktu, gdyż kupujący będzie dokładnie wiedział, co kupuje. Ponadto warto zorientować się, w jakich cenach są podobne produkty. Dobrze jest dać konkurencyjną cenę, jeżeli zależy nam na jak najszybszym sprzedaniu określonego towaru. W zależności od portalu aukcyjnego można produkty wystawić do licytacji lub określić cenę, za jaką tylko i wyłącznie można kupić dany produkt.

W przypadku aukcji warto pamiętać, żeby podać minimalną cenę, za jaką produkt może być sprzedany, wtedy uniknie się sytuacji, w której produkt może zostać sprzedany za cenę niższą niż oczekiwaliśmy.

  1. a nie myśleliście o sprowadzaniu jakiegoś badziewia z Chin i sprzedawaniu tego na Allegro? Od pierona tego jest na portalach aukcyjnych np komórek niby to oryginalnych a z Chin

  2. Ja ostatnio wziąłem się i posprzedawałem niepotrzebne rupiecie, które zalegały mi na półkach i parę groszy wpadło. Szkoda, że allegro pożera taką ilość prowizji za sprzedaż.

Dodaj komentarz