Ceramizer – czy montaż w samochodzie jest opłacalnym przedsięwzięciem? Wasze opinie

Każdy właściciel samochodu wie jak kosztowne w skutkach może być niedbanie o okresowe wymiany oleju oraz różnych podzespołów silnika, które bezpośrednio przekładają się na jego pracę.

Choć silniki wykonywane są z bardzo trwałych, i lekkich jednocześnie, materiałów, to jednak z biegiem czasu ulegają one zużyciu. Największym problemem jest zużycie elementów pracujących w bardzo trudnych warunkach, szybko obracających się czy ocierających się o siebie. Wraz z biegiem czasu oraz przejechanych kilometrów może dochodzić między innymi do uszkadzania się gładzi cylindrycznej, wyrabiania pierścieni. To przekłada się na utratę mocy, spalanie oleju silnikowego oraz ogólne pogorszenie kondycji całej jednostki napędowej.

Spadek kompresji na cylindrach większości z nas kojarzy się zapewne z koniecznością wykonania kosztownego remontu silnika. Okazuje się jednak, że na rynku znaleźć można innowacyjny, według producenta, specyfik o nazwie Ceramizer. Według zapewnień jego zadaniem ma być utworzenie na uszkodzonych, metalowych elementach silnika ceramicznej powłoki, która wypełni ubytki, wyrówna nierówności i tym samym pozwoli zachować sprawność silnika na dłużej bez poważnych remontów. Czy faktycznie tak jest?

Czym jest Ceramizer i jakie efekty ma zapewnić?

Możliwe aplikacje ceramizera. Źródło: http://ceramizer.pl

Choć skład samego Ceramizera jest owiany tajemnicą, to jednak producent specyfiku daje mnóstwo gwarancji na jego działanie. Stosowanie Ceramizera nie wymaga rozbierania całego silnika, gdyż po prostu dolewamy go normalnie do oleju silnikowego. Jego odpowiednio przygotowany skład ma sprawić, że substancja rozprowadzana z olejem po całym silniku będzie wiązała się z metalem i tworzyła swoistą warstwę ceramiczną.

Tym samym chociażby ma być wyrównana i wypełniona gładź cylindryczna, co powinno doprowadzić do poprawy kompresji na cylindrach i odsunąć wizję remontu silnika na dłużej. Na tym jednak nie koniec. Stosowanie specyfiku w silnikach benzynowych, ale także i wysokoprężnych, ma spowodować również wiele więcej pozytywnych zmian. Do tych najważniejszych zaliczyć należy:

  1. spadek zużycia paliwa
  2. ochrona wewnętrznych elementów silnika przed uszkodzeniem
  3. poprawa kultury pracy jednostki napędowej
  4. zwiększenie mocy w przypadku mocno wyeksploatowanych silników

Producent jednocześnie daje gwarancję na bardzo szybkie działanie specyfiku. Według zapewnień wystarczy przejechać 200km po dolaniu Ceramizera do oleju, aby już rozpoczęło się tworzenie ceramicznej warstwy na różnych ruchomych elementach jednostki napędowej.

Co bardzo istotne, produkt może być stosowany nie tylko w silnikach samochodów osobowych. Mamy także osobne wersje produktów przeznaczone do silników ciężarówek, ale nawet i chociażby do skuterów, kosiarek, spalinowych pił łańcuchowych, traktorów i wszystkich innych pojazdów i maszyn, które po prostu wyposażone są w benzynowe, bądź wysokoprężne, silniki.

Ważnym podkreślenia jest tutaj fakt, że na stronie producenta znajdują się także wyniki, oraz opis przebiegu, różnorodnych testów związanych z wykorzystaniem specyfiku. Z całą pewnością daje to o wiele większą pewność działania, tym bardziej, że wiele z tych testów popartych jest nie tylko wykresami oraz tabelami, ale także zdjęciami oraz filmami z pracy silnika przed, jak i po dodaniu Ceramizera do oleju silnikowego.

Bardziej wiele rodzajów Ceramizerów w ofercie

Sklep http://ceramizer.pl

Ceramizer kojarzony jest przede wszystkim z preparatem do bezinwazyjnej regeneracji jednostek silnikowych, ale okazuje się, że przekrój oferty produktów producenta jest o wiele większy niż może się nam wydawać. Zasada działania specyfiku polega na łączeniu się jego nanocząsteczek z metalem i tym samym wytwarzania ceramicznej warstwy, która niejako przykleja się do oryginalnych części.

Produkt ma pomagać w pracy i regeneracji wszelkich elementów ruchomych z metalu. Z tego powodu możemy kupić Ceramizer zarówno do silników, ale także chociażby do skrzyń biegów czy dyferencjałów, a więc wszędzie tam, gdzie części pracują w otoczce oleju i poddawane są dużym obciążeniom. Pośród gamy produktów znajdziemy między innymi Ceramizery do stosowania w:

  • silnikach benzynowych samochodów osobowych
  • silnikach Diesla samochodów osobowych
  • silnikach wysokoprężnych ciężarówek
  • w skrzyniach biegów manualnych i automatycznych
  • w układach wspomagania kierownicy, jedynie hydraulicznych
  • w silnikach dwusuwowych
  • w silnikach maszyn rolniczych

W gamie produktów znajduje się także Ceramizer dolewany nie do oleju, ale do zbiornika paliwa. Jego zadaniem jest uszlachetnianie paliwa poprzez wzbogacanie go o związki czyszczące cały układ paliwowy, a także ułatwiające rozruch silnika w trudnych warunkach, chociażby w okresie zimowym.

Jakie są wady i zalety stosowania Ceramizera?

Nie da się jednoznacznie określić tego, czy Ceramizer faktycznie jest w stanie uzdrowić bardzo zmęczoną już jednostkę napędową, o niskiej kompresji i dużym apetycie na olej silnikowy. Na pewno jednak ceramiczna warstwa może być wartościowym, dodatkowym zabezpieczeniem, które w przypadku silników w przypadku silników o lepszej kondycji może zapewnić dłuższą żywotność. Mówiąc o zaletach Ceramizera do tej najważniejszej na pewno należy zaliczyć koszt. W przypadku bardzo wyeksploatowanych silników w zasadzie nic już nie tracimy.

Koszt zakupu produktu jest niewielki, a jego użycie nie wymaga żadnego rozbierania jednostki, dając spore nadzieje na poprawę kondycji silnika i oddalenie wizji kapitalnego, drogiego remontu. Kolejną zaletą jest także prostota użycia, gdyż nawet osoba nie mająca żadnej wiedzy mechanicznej bez problemu doleje specyfik do oleju. Dla ułatwienia na stronie producenta znajduje się specjalny kalkulator, który pomaga określić ile specyfiku dokładnie należy nalać do konkretnego silnika czy po prostu układu mechanicznego.

Do największych wad stosowania Ceramizera zaliczyć można przede wszystkim konieczność spokojniejszej jazdy. Producent zaleca bowiem, aby po użyciu specyfiku przez pierwszych kilkaset kilometrów nie wkręcać silnika na wyższe obroty niż 2-3 tysiące. Oznacza to, że po zastosowaniu specyfiku musimy szanować jednostkę napędową przez jakiś czas tak samo jak po kapitalnym remoncie.

Choć nie można uznać tego za wadę to jednak warto również podkreślić, że Ceramizer jedynie ma za zadanie wypełnić drobne ubytki w metalu i wyrównać powierzchnię. Jeśli nasz silnik ma pęknięty blok silnika czy chociażby korbowód to z pomocą tego środka na pewno nic nie zdziałamy.

W jaki sposób stosować Ceramizer?

Sposób zastosowania Ceramizera zależny jest przede wszystkim od jego rodzaju, a więc tego do jakich konkretnie celów preparat będzie przeznaczony. Producent do każdego swojego produktu dodaje jednak bardzo solidnie napisaną instrukcję, z którą każdy sobie poradzi. To co najważniejsze to fakt, że w okresie intensywnego działania preparatu, a więc łączenia cząsteczek i tworzenia warstwy ceramicznej, nie można wymieniać oleju, czy to w silniku, czy w skrzyni biegów czy chociażby w układzie wspomagania kierownicy. Dobrą praktyką jest nawet dolewanie Ceramizera do świeżego oleju, a po przejechaniu sugerowanego przez producenta dystansu warto ponownie dokonać wymiany oleju.

Cena jest zależna od rodzaju Ceramizera

W kwestii ceny większość osób z pewnością będzie bardzo zadowolona. Biorąc bowiem pod uwagę to ile może kosztować gruntowna naprawa silnika czy skrzyni biegów to koszt zastosowania Ceramizera jest w zasadzie niczym. Sama cena uzależniona jest oczywiście od rodzaju produktu i warto zapoznać się z całą ich listą na stronie producenta.

Dla przykładu najbardziej popularny Ceramizer do silników benzynowych i Diesla kosztuje 73zł. Chcąc zregenerować skrzynię biegów wydamy 66zł, a w przypadku wspomagania kierownicy będzie to 71zł. Jak widać ceny są do siebie bardzo zbliżone.

Czy warto kupić Ceramizer i gdzie najlepiej to zrobić?

Nie da się niestety jednoznacznie określić tego czy zakup Ceramizera jest godny uwagi czy też nie. Wiele zależy tutaj od faktycznego stanu silnika czy innego mechanizmu, a jak wiadomo nie jesteśmy w stanie dokładnie ocenić jak wszystko wygląda bez uprzedniego rozebrania części. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy Ceramizer jest godny uwagi i warto wydać kilkadziesiąt złotych na jego zakup.

Jeśli jednak się zdecydujecie to pamiętajcie, aby zamawiać produkt wyłącznie na stronie ceramizer.pl. To sklep samego producenta, gdzie kupując mamy pewność, że dotrze do nas produkt oryginalny, mający spełniać wszystkie normy gwarantowane przez firmę.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3]

Ceramizer - opinie z forum:

  1. audi 80 2.0 pisze:

    Dziala moje audi przestalo brac olej a brala prawie litr na 1000km … jestem lajkiem , w moim przypadku warto bylo zastosowac …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *