Wyciskarka Hurom – czy warto robić zdrowe soki z sprzętem tej marki? Wasze opinie i doświadczenia z użytkowania

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się wyciskarki wolnoobrotowe do owoców oraz warzyw, z których pomocą można przygotowywać zdrowe i smaczne, domowe soki.

Ich rosnąca popularność nie jest jedynie efektem mody na rynku, ale faktycznych zalet, jakie niesie za sobą wolnoobrotowe wyciskanie warzyw oraz owoców.

W przypadku standardowych wyciskarek o bardzo dużej prędkości obrotowej pracy, urządzenie szybko i mocno się nagrzewa, a jak wiadomo wysoka temperatura skutecznie zabija mnóstwo wartości odżywczych występujących naturalnie w owocach i warzywach. W przypadku niskoobrotowych wyciskarek tego problemu nie ma i w efekcie przygotowane domowym sposobem soki są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe.

Modele wyciskarek w ofercie marki Hurom

Strona główna sklepu Hurom. Źródło: https://hurompolska.pl

Jeśli nie mamy jeszcze w domu żadnej wyciskarki wolnoobrotowej, a chcielibyśmy wzbogacić swoją codzienną dietę o zdrowe, przygotowywane w domu soki, to z pewnością warto przyjrzeć się nieco bliżej produktom marki Hurom.

To firma niebyle jaka, która może pochwalić się niebywałym doświadczeniem w tej branży. O ile w Europie wyciskarki wolnoobrotowe traktowane są dzisiaj jako swego rodzaju nowość, tak na dalekim wschodzie urządzenia te są znane i wykorzystywane od naprawdę dawna. Hurom jest marką wywodzącą się z Korei Południowej, która swoje urządzenia produkuje już od 1974 roku i stale je udoskonala.

Wybór rodzajów modeli urządzeń tego producenta jest niezwykle imponujący. Mamy tutaj między innymi wyciskarki:

 • przeznaczone do konkretnych rodzajów warzyw;
 • wyciskarki wolnoobrotowe do różnych owoców;
 • specjalne wyciskarki do ziół;
 • modele uniwersalne, w których w miarę komfortowo można przygotować każdy rodzaj soku.

Jakby tego było mało, modele dzielą się na pionowe i poziomie, co ułatwia ich dopasowanie do ilości przestrzeni w kuchni. Mamy oczywiście również modele naprawdę duże, zdecydowanie stacjonarne, jak i modele nieco mniejsze, które można nawet zabrać ze sobą w podróż.

Zalety i wady wyciskarek wolnoobrotowych

Soki Hurom. Źródło: https://hurompolska.pl

Wyciskarka wolnoobrotowa jest dzisiaj dość ciekawą alternatywą dla standardowej sokowirówki, urządzenia wykorzystywanego w naszych domach od wielu długich lat. Nie da się jednak ukryć tego, że urządzenie wolnoobrotowe ma nie tylko wiele zalet, ale także pewne wady.

Do najważniejszych zalet z pewnością należy zaliczyć wysoką jakość przygotowywanych w domu soków. Kiedy sokowirówka poprzez siłę odśrodkową odrzuca cały miąższ z warzyw czy z owoców, tak w urządzeniu wolnoobrotowym jest on solidnie zgniatany i trafia do naszego soku. To wzbogaca jego smak i sprawia, że sok jest zdrowszy.

Do zalet można zaliczyć również stosunkowo cichą pracę urządzenia oraz coraz przystępniejszą dzisiaj cenę, która nierzadko jest porównywana z najpopularniejszymi modelami sokowirówek.

Pewną wadą natomiast może być trudność w czyszczeniu wyciskarki wolnoobrotowej. Sokowirówki są najczęściej modułowe, łatwo je rozmontować i wyczyścić. W przypadku niektórych modeli wyciskarek może być problem z czyszczeniem, szczególnie w przypadku pionowych form urządzenia.

Wadą, która jednak jest zależna od indywidualnych potrzeb, może być również wydajność wyciskarki. W sokowirówce w krótkim czasie przygotujemy naprawdę duże ilości soku, kiedy wyciskarki wolnoobrotowe służą raczej szykowaniu niewielkich porcji napoju po prostu wtedy, gdy mamy na niego ochotę. Zrobienie sobie zapasów soku z tym urządzeniem z pewnością zajmie nam trochę czasu.

Awaryjność, serwis i gwarancja dla urządzeń Hurom

Wyciskarki. Źródło: https://hurompolska.pl

Wady i zalety tych urządzeń są tak naprawdę zależne od tego, czego oczekujemy od sprzętu do przygotowywania domowych soków. Nie ulega jednak wątpliwości to, że decydując się na jedno z wielu urządzeń tej marki, będziemy mieli absolutną pewność jego wieloletniej niezawodności.

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony firmy, jej wieloletnie doświadczenie i dopracowanie technologii do perfekcji sprawiło, że na silniki w urządzeniach udziela się aż 10 lat gwarancji. Części zamienne objęte są natomiast 2-letnią gwarancją, którą można przedłużyć aż do 4 lat rejestrując swoje urządzenie w czasie maksymalnie 30 dni od zakupu.

Firma jednocześnie gwarantuje, że ewentualne zgłoszenia związane z awarią, są rozpatrywane bardzo sprawnie. Choć awaryjność nie powinna być wysoka (urządzenia nie są mocno obciążone), to jeśli jakaś usterka się pojawi, można bardzo łatwo ją zgłosić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Opinie na temat wyciskarki Hurom?

Niska awaryjność, która jest gwarantowana przez firmę, potwierdza się również w licznych komentarzach klientów, których naprawdę wiele można znaleźć w sieci.

Wyciskarki Hurom – dzisiaj 23.05.24 – wyprzedaże asortymentu

Większość osób chwali sobie nie tylko niezawodność urządzeń, ale także cichą ich pracę, łatwą obsługę oraz profesjonalny serwis, który szybko radzi sobie z wszystkimi problemami.

Przykładowe ceny

Wspominaliśmy już o tym, że ceny wolnoobrotowych wyciskarek mocno zbliżyły się do typowych sokowirówek. Widać to bardzo dobrze po ofercie tego producenta, u którego znajdziemy naprawdę szeroki wybór różnych modeli.

Dla przykładu, model Hurom HA, wyciskarka pionowa uniwersalnego przeznaczenia to wydatek około 1000 zł. Niewiele więcej zapłacimy za uniwersalną wyciskarkę, ale w formie poziomej. Model CHEF GD Plus to wydatek około 1100 zł. Sporo tańsze są natomiast wyciskarki o konkretnym przeznaczeniu. Na przykład Hurom CJ przeznaczony do cytrusów kosztuje już niecałe 430 zł.

Czy i gdzie warto kupić wyciskarkę?

Z pewnością warto zaopatrzyć się w dobrej klasy wyciskarkę wolnoobrotową do warzyw i owoców, jeśli lubimy soki i chcemy móc przygotowywać w zaciszu własnego domu naprawdę smaczne i zdrowe napoje. Decydując się na produkty tego producenta polecamy składać zamówienia na oficjalnej stronie sklepu internetowego. Mamy gwarancję zakupu urządzeń oryginalnych, objętych wieloletnią gwarancją i jednocześnie możliwość rejestracji sprzętu na stronie, co dodatkowo wydłuży nam okres bezpłatnej ochrony serwisowej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wyciskarka Hurom - opinie z forum:

 1. kwiecien pisze:

  Orientuje się ktoś może czy do urządzeń tej marki dokładane są gratisowo jakieś książki z ciekawymi przepisami na soki? Wiem, że niektóre firm coś takiego posiadają, stąd pytanie 😉

 2. sztefek pisze:

  na czym polega ta rejestracja kupionego urządzenia? Trochę to dziwne, że po rejestracji gwarancja jest 2 lata dłuższa…nie ma wobec tego jakiegoś haczyka w tym???

 3. dudas pisze:

  Hej wszystkim. Czy sprzęt kupiony na oficjalnej stronie producenta mogę standardowo zwrócić w przeciągu ustawowych 14 dni? Chętnie bym się skusił na coś takiego i po prostu na początek sobie potestował troszkę 😉

 4. amadeuszamad pisze:

  są tutaj może osoby, które posiadają takie cuda w domu? Jaka jest faktyczna różnica w smaku pomiędzy sokiem z takiej wyciskarki, a ze standardowej sokowirówki? Dość często korzystam z sokowirówki i w sumie soki mi smakują. Ciekaw jestem czy warto faktycznie kupić wyciskarkę.

 5. Wyciskarki Hurom – dzisiaj 23.05.24 – zobacz outletowe bestsellery w najniższych cenach

 6. marcin pisze:

  subiektywnie – chyba najlepsze teraz wyciskarki na rynku; zaleta to bardzo szeroki otwór na owoce/warzywa i silnik nie do zdarcia

  1. Wio-lka pisze:

   Niestety silnik po 3 latach pada więc nie jest taka zajebista ta wyciskarka . Serwis nie uznaje reklamacji i każe płacić połowę ceny za naprawę . Nie polecam

 7. odkąd pijemy soki to praktycznie pzrestaliśmy chorować; te sklepowe nie umywają się; szczególnie jak jeszcze ktoś ma własne grządki/drzrewka owocowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *