Ranking najlepszych kursów angielskiego online w 2024 roku

Jak bardzo zależy Ci na komforcie własnego rozwoju i ile jesteś w stanie poświęcić, żeby wreszcie zrozumieć angielski? Zostań do końca, a dowiesz się, czy płatne kursy języka angielskiego online dadzą Ci to, czego szukasz.

Internet daje wiele możliwości rozwoju, w tym przede wszystkim lingwistycznego. Konieczność wyjścia z domu, żeby zyskać potrzebną, a czasem i pożądaną wiedzę, przeszła już do historii. Zaletą stacjonarnego systemu uczenia się był jednak z pewnością zawężony wybór dostępnych opcji szkoleń.

Sieć bombarduje nas coraz to ciekawszymi ofertami różnorodnych propozycji edukacyjnych. Powszechne zapotrzebowanie, ale też sympatia, do języka angielskiego napędza powstawanie licznych kursów. Wybór aplikacji do nauki języka angielskiego okazuje się trudniejszy niż sama nauka.

Błądzenie między kursami online, aplikacjami do pobrania na telefon lub ofertami łączącymi wszystkie możliwe technologie skutecznie zniechęca do podjęcia nauki i doskonalenia języka. Jak przebrnąć przez gąszcz niezweryfikowanej obcojęzycznej wiedzy?

Czy warto płacić za wiedzę? Kursy angielskiego darmowe vs płatne

Pobierasz na smartfona nową aplikację językową, zupełnie za darmo. Wizualizujesz sobie nagły przypływ wiedzy tajemnej, oczyma wyobraźni widzisz otaczającą Cię brytyjską przestrzeń, a w Twoich uszach rozbrzmiewa rozmowa z native speaker’em.

Po kilku pierwszych zadaniach czujesz jednak zniechęcenie, jakbyś właśnie został przywrócony do rzeczywistości, oblany kubłem zimnej wody. Darmowa aplikacja językowa nie daje możliwości progresu, wiedza zapętla się w koło, a Ty stoisz w miejscu zirytowany pojawiającymi się reklamami. Porzucasz więc naukę w kąt i rezygnujesz z marzeń. Podoba Ci się ten scenariusz? Nie? To sprawdźmy inną możliwość.

Ściągasz aplikację do nauki języka angielskiego, nabywasz członkostwo za drobną opłatą. Teraz nie ma wyjścia- uczyć się trzeba i już. Ale o dziwo nauka idzie do przodu. Tematy logicznie ułożone, a Ty suniesz w coraz głębsze źródła wiedzy. Kusząca wizja, prawda?

Wybór odpowiedniego kursu angielskiego przez Internet nie jest jednak prosty. Nawet skupiając się tylko na tych płatnych, pod uwagę trzeba wziąć pewne ważne i typowe dla siebie kryteria.

Żeby nie marnować Twojego czasu oto nasze top3 (stan na 22.07.24):

Ważne zaplecze techniczne

Kursy online wymagają posiadania podstawowych narzędzi technologicznych. Niezbędny jest sprawny smartfon, tablet, komputer czy laptop. Najlepiej, aby dawał komfort czytania, uzupełniania quizów i odsłuchiwania nagrań. Od posiadanego sprzętu zależeć będzie komfort nauki, więc warto rozpocząć od wnikliwego researchu.

Teraz kiedy wiesz już czym kierować się w poszukiwaniach, możesz przystąpić do działania.

eTutor

Ten kurs to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych. W zaledwie 15 minut pochłonąć można przydatne słówka w praktycznych ćwiczeniach.

źródło – https://www.etutor.pl/

Możliwość usystematyzowania wiedzy poprzez regularne inteligentne powtórki nie pozwoli Ci utracić nabywanej wiedzy. Aplikacja niczym lekarz weryfikuje Twoje braki. Dzięki temu dostosowuje specjalnie dla Ciebie indywidualny plan nauczania.

Dla lubiących rozrywkę i nutkę rywalizacji Etutor przygotował też gry językowe. Żmudne wkuwanie słówek przemienia się w przyjemne zabawy edukacyjne. Co więcej, aplikacja oferuje skuteczny system motywacyjny. Każde kolejne zadanie nagradzane jest monetami i osiągnięciami. Wizja bycia najlepszym w rankingu to dodatkowy napęd.

Jak to wygląda cenowo? Dostępne są 3 pakiety w zależności od potrzeb. Niezdecydowani mogą skorzystać z 7-dniowego darmowego okresu próbnego.

Tutlo

Jeśli jesteś typowym słuchowcem, a nauka najlepiej idzie Ci w rozmowie, poznaj ofertę Tutlo. Tutlo to lekcje 1:1 z wybranym przez Ciebie lektorem na wskazany przez Ciebie temat. To Ty decydujesz jaką, z kim i kiedy zdobywasz wiedzę. A wybór jest spory- aż 900 nauczycieli, nie tylko tych polskich, ale i native’ów chce pracować na Twój sukces językowy.

Dostępni są 15 godzin na dobę, od 7:00 do 22:00, abyś mógł zwyczajnie działać w swojej codzienności, bez poświęceń i niepotrzebnych reorganizacji grafiku. Wszelkie obawy dotyczące poziomu zaawansowania językowego zostają rozwiane już na pierwszej lekcji.

Na wstępie otrzymujesz indywidualne darmowe spotkanie weryfikujące aktualny stan Twojego poziomu językowego. To jednak więcej niż test, bo zwieńczeniem jest spersonalizowany feedbeck– kurs języka angielsko online stworzony tylko dla Ciebie przez profesjonalnych tutorów.

Dołączając do Tutlo, zyskujesz więcej, niż podstawy angielskiego. To dostęp do Tutlo Player, czyli 1100 edukacyjnych materiałów video 24/h. Codzienne sesje interaktywnych webinarów pozwalają na bieżący kontakt z językiem. Praktyka to perfekcja, a Tutlo sukcesywnie do tej perfekcji prowadzi.

Co to oznacza dla Ciebie? To kurs jest stwarzany dla Ciebie, nie Ty dla kursu. Najczęściej wybierane kursy, tj. english for IT, business english, job interviews, general english, doprowadziły już wielu do sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Ufając opiniom użytkowników, Ty możesz być kolejny.

Aktualnie tj na dzień 22.07.24 trwa jeszcze promocja na 100 lekcji GRATIS na platformie Tutlo. Także można ją przetestować ZA DARMO I BEZ ŻADNYCH HACZYKÓW. Szczegóły poniżej.

Po prostu spróbuj!

100% DarmowY TEST + 3 miesiące lekcji GRATIS

promocja kończy się dzisiaj
  

Babbel

Babbel to niemiecka platforma e-learningowa, w której ofercie znalazł się również język angielski. Opracowany przez stronę system pozwoli Ci zyskać płynność mówienia po angielsku, a dzięki temu pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi.

źródło – https://pl.babbel.com/

Rozmowa z nativem nie wzbudzi już w Tobie lęku. Aplikacja oferuje przyjemne lekcje, które zrealizować możesz w dogodnym dla Ciebie czasie. Już po 2 miesiącach, tak jak 92% użytkowników, możesz płynnie posługiwać się obcym językiem. Na czym opiera się efektywna metoda Babbel?

 • Na krótkich lekcjach przygotowujących do codziennych interakcji
 • Na regularnych ćwiczeniach, o których aplikacja regularnie będzie Ci przypominać
 • Na bezstresowym powtarzaniu do skutku

Aplikacja uczy nie tylko języka angielskiego. Dzięki niej wzmocnisz swoją decyzyjność. Już na początku rejestracji podajesz motywację, z jaką zaczynasz naukową przygodę. Chcesz się rozwinąć, móc podróżować bez lęku, komunikować się z ciocią zza granicy, a może po prostu potrzebujesz angielskiego do szkoły? Każdy motyw jest dobry, żeby rozpocząć przyjemną naukę. Żeby jednak maksymalnie zwiększyć efektywność, możesz zadeklarować czas, jaki poświęcisz na kurs online. Babbel dostosuje się nawet do preferencji społecznych- wolisz samotną czy grupową naukę?

W wersji płatnej skorzystać możesz z Babbel Live, gdzie przy pomocy wykwalifikowanych lektorów zyskasz swobodę komunikacji niczym native speaker. Co jeszcze zyskujesz, decydując się na wersję premium? Brak ograniczeń, szeroki wybór ćwiczeń i spersonalizowane kursy, a to wszystko w jednym miejscu.

4. Duolingo

Zdobywanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim na co dzień- to cel tej aplikacji online. Przydatne w zwykłym życiu zdolności komunikacyjne to gwarantowany przez twórców efekt regularnego użytkowania. Duolingo swoimi ćwiczeniami oddziałuje na wszystkie zmysły. Pobudza umiejętność słuchania, mówienia i czytania.

źródło – https://pl.duolingo.com/

Połączenie tych aspektów przyspieszy Twoje postępy i wzniesie efektywność Twoich wypowiedzi na wyższy poziom. W aplikacji Ty decydujesz o tempie nauki i jej poziomie. Nie doznasz więc zwątpienia w swoje umiejętności, a widząc swój progres, będziesz coraz bardziej głodny wiedzy. Przez cały okres nauki języka angielskiego kursantowi towarzyszy sowa Duo, która zna przekorną naturę człowieka na wylot. Stale będzie Cię więc motywować swoimi przypomnieniami i zaproszeniami do grywalizacji. Dbanie o pozycję w ogólnym rankingu wyrobi w Tobie nawyk automatycznego sprawdzania aplikacji.

A jak wiadomo, liczy się pierwszy krok. Dlaczego więc Duolingo? Bo to wspaniała zabawa, gdzie język wprowadza w świat fantazji i humoru. Chcesz poznać sowę duo? Kliknij tutaj! https://pl.duolingo.com

Aplikacja zaprogramowana została zarówno na komputery, jak i smartfony z systemem iOS i Android. Dzięki temu we własnej kieszeni posiadasz profesjonalnego nauczyciela. Łącząc przyjemne z pożytecznym, nie zmarnujesz w ten sposób ani chwili.

Duolingo dostępne jest w wersji bezpłatnej. Decydując się jednak na wersję Duolingo Plus, możesz przyspieszyć swoje postępy i bawić się na całego. Na wyższym poziomie pozbywasz się uporczywych reklam, a zyskujesz czas na samodoskonalenie.

Duolingo, jako jedna z nielicznych aplikacji, oferuje też uzyskanie certyfikatu języka angielskiego. Duolingo English Test jest ostateczną nagrodą i zwieńczeniem Twoich zabawowych starań.

5. Nauka z nativem na platformie Fiverr

Fiverr to miejsce dla freelancerów, tak zwanych wolnych strzelców. Ludzie oferują swoje usługi, a dokładniej to, w czym mogą Ci pomóc.

źródło – https://www.fiverr.com/

Znajdziesz tu więc również wiele ogłoszeń osób oferujących naukę języka angielskiego online. W zależności od Twoich preferencji masz kilka form nauki do wyboru:

 • Nauka w czasie realnym, czyli żywa rozmowa z nauczycielem siedzącym po drugiej stronie ekranu
 • Nauka z kursu w postaci ebooka, ćwiczeń, podcastów i wielu innych form, które zostały precyzyjnie opracowane przez świadczących tam usługi nauczycieli
 • Można natknąć się na jeszcze wiele innych kreatywnych form nauki, których nie sposób wymienić w pełni

Spośród masy ogłoszeń, można wybrać ofertę najbardziej atrakcyjną, odpowiadającą aktualnym potrzebom, a przede wszystkim skuteczną. Każdy freelancer, w trosce o klienta, szczegółowo opisuje, w czym może pomóc, w jaki sposób przekazuje wiedzę, jakie ma doświadczenie. Fiverr to żywy, stały kontakt z człowiekiem. Uzmysłowienie sobie czym platforma Fiverr jest, będzie łatwiejsze, gdy ustali się, czym ona na pewno nie jest.

A więc czym nie jest?

 • nie jest automatyczną aplikacją do odbębnienia kursu języka angielskiego online
 • nie pozbawia możliwości negocjacji, dyskusji, wyrażenia swojego zdania (chociaż najlepiej ćwiczyć to oczywiście w języku angielskim)

Każdy ogłoszeniodawca jest zweryfikowany, co odzwierciedlają również opinie innych użytkowników w postaci gwiazdek na profilu. Krótki zarys specjalizacji, podejścia do nauki i czarno na białym ustalone zasady współpracy. Fiverr to płatne kursy języka angielskiego online, a wszystko w myśl zasady: chcieć to móc.

Supermemo

Już sama nazwa aplikacji sugeruje sposób jej działania. Pamięciowe opanowanie i niezapominanie– to jest to, w czym pomoże Ci SuperMemo. Swój początek miał już w 1985 roku, co daje mu dużą przewagę pod kątem doświadczenia. Dowodem na to są, chociażby licznie zdobywane nagrody.

źródło – https://www.supermemo.pl/

Wykorzystując psychologię i wiedzę na temat ludzkiego umysłu, opracowano w SuperMemo specjalny program nauki. Ty nie musisz jednak znać koncepcji i schematów pamięci długotrwałej, aby skutecznie zapisywać w niej angielskie słówka czy gramatykę.

Zaufanie naukowcom tworzącym ten kurs angielskiego w zupełności wystarczy. SuperMemo to oprogramowanie na systemy Windows, Pocket PC, PalmOS, Android i iOS, ale działa również na zwykłej przeglądarce, a także mobilnie. W ofercie znajdziemy mnóstwo pakietów kursów różnych kategorii. Począwszy od najmłodszych, słabo zaawansowanych uczniów, po tych starszych i już obytych z językiem obcym, każdy osiągnąć może efekty przekraczające własne predyspozycje.

Nietypowe, aczkolwiek ogromnie korzystne rozwiązanie, to możliwość uczenia się offline. Wystarczy pobrać kurs na swoje urządzenie, aby cieszyć się angielskimi wyrażeniami w przypadku braku dostawy Internetu.

Efekt przerwy od nauki przestanie być zmartwieniem, bo aplikacja pomoże Ci pokonać pułapki własnego umysłu.

Koszt pokonywania ograniczeń pamięciowych z tym kursem angielskiego online waha się od 59.99 zł do 299.99 zł. Wszystko to związane jest z szerokością oferowanego pakietu.

Samodzielna nauka języka angielskiego.

To kolejna opcja nauki języka angielskiego. Jaka jest główna zaleta tej formy? Brak wymaganego budżetu na start. Jednak brak pieniędzy do inwestycji często oznacza również brak zaplecza w postaci podstawowych wiadomości.

Czy poszerzanie swoich kompetencji z dziedziny, na której temat nie mamy bladego pojęcia, będzie więc równie skuteczne, jak rozplanowane aplikacje kursów online? Owszem. Samodzielna nauka sprawdzi się u wszystkich osób z ogromnym samozaparciem, siłą woli i regularnym trybem życia.

Koszty takiej formy zdobywania wiedzy są rzeczywiście niskie materialnie. Wypożyczanie słowników w bibliotece, darmowe filmiki na YouTube albo pożyczanie notatek od znajomych to przecież genialne sposoby na poznawanie języka… w urywkach, bez kontekstu, żywego kontaktu i praktyki.

Głowa płaci tu znacznie wyższą cenę, a na rachunku zapisane są nerwy, demotywacja i powolne wypalanie. Zakładając, że jesteś uczniem pilnym, który jest wystarczająco cierpliwy, aby zmagać się z frustracjami pokonywania barier- braku dostępu do rzetelnych źródeł wiedzy- to idealny system dla Ciebie.

Spójrzmy jednak na sprawę bardziej realistycznie. Tu nie wystarczy sama motywacja. Nauka języka angielskiego to proces, który powinien przebiegać w sposób zorganizowany. Analizując swoją dotychczasową ścieżkę nauki, zastanów się nad poniższymi punktami:

 • Czy w Twoich notatkach nigdy nie panował chaos?
 • Czy nigdy nie opuściłeś zaplanowanej przez siebie lekcji?
 • Czy nadal pamiętasz poznane kiedyś słownictwo, użycie gramatyki?
 • Czy nie boisz się rozmawiać w języku angielskim z innymi ludźmi?

Taki audyt nie ma na celu zdemotywować do podjęcia nauki, wręcz przeciwnie, ma pomóc wybrać jej odpowiednią formę. Kurs języka angielskiego powinien przynieść efekty już po pierwszych ćwiczeniach.

Każda z powyższych możliwości ma zarówno plusy, jak i minusy. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w nabywanie wiedzy to inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Płatne kursy języka angielskiego online to nielimitowany dostęp do wiedzy niemal całodobowo.

W myśl powiedzenia, że zawsze należy szukać wiedzy u źródła, zaufanie profesjonalistom wydaje się odpowiedzialnym wyborem.

A czy Ty masz już doświadczenie w nabywaniu zdolności językowej? A może korzystałeś z płatnych kursów online z powyższego rankingu? Daj znać w komentarzu.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 1.8]

Wasze opinie:

 1. jabo50 pisze:

  Od kilku dobrych tygodni zastanawiam się nad rozpoczęciem jakiegoś kursu języka angielskiego. Wcześniejsze próby samodzielnej nauki szybko kończyły się zdenerwowaniem. Czułam, że jestem do niczego i nic mi nie wychodzi. To zwątpienie w siebie przeszło na inne aspekty mojego życia. Chyba warto w tej sytuacji rzeczywiście zainwestować w siebie. Próbował już ktoś któregoś z tych kursów?

 2. jaari pisze:

  Słyszałem dużo dobrego o wielu kursach angielskiego online. Odłożyłem już nawet pieniądze na edukację, ale chcę, żeby mój wybór był trafny. Czy osoba na maksa zmotywowana, ale niecierpliwa ma szansę się czegoś w takim systemie nauczyć?

 3. chyba jednak etutor najlepszy przynajmniej w moim przypadku

 4. Jaś pisze:

  Duolingo darmowe jest do bani. Non stop reklamy i głupie zdania do tłumaczenia. Dlatego nie skorzystam z wersji platnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *