Dr Smile – opinie o nakładkach na zęby. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości…

Każdemu powinno zależeć na zdrowym uzębieniu, ale oopsywiście ważny jest także jego wygląd. Obecnie dość powszechnym problemem są krzywe zęby, które niosą za sobą poważne konsekwencje.

Prowadzą do różnego rodzaju wad zgryzu, które mogą powodować dyskomfort i uprzykrzać codzienne życie. Oprócz tego nierówne, zachodzące na siebie zęby nierzadko wzajemnie się uszkadzają, co niestety sprzyja rozwojowi próchnicy i wszystkich, związanych z tym konsekwencji. Na szczęście w XXI wieku istnieją skuteczne metody na to, aby naprostować uzębienie – można w tym celu udać się do stomatologa lub we własnym zakresie, zaopatrując się w specjalne nakładki Dr Smile.

Prostowanie zębów u dentysty czy z nakładką w domu – co wybrać?

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem problemu krzywych zębów jest oczywiście udanie się do stomatologa. Dentysta koryguje uzębienie poprzez zamontowanie na nim specjalnego aparatu ortodontycznego. Jest bezpieczny w użytkowaniu, gdyż wykonany z odpowiedniego metalu, ale niestety jego noszenie bywa mało komfortowe.

Co ważne, okresowo należy wracać do gabinetu stomatologicznego, celem wykonania korekcji. Wraz z prostowaniem się zębów, aparat należy odpowiednio naciągać. Wszystko to wymaga czasu i niestety także poświęcenia sporej ilości pieniędzy. Do tego problematyczne jest czyszczenie zębów, gdyż w zakamarkach aparatu ortodontycznego łatwo gromadzą się m.in. resztki pokarmów.

Rozwiązaniem alternatywnym, które z pewnością może spodobać się wielu osobom, jest zakup specjalnej nakładki do zębów Dr Smile. Jest odpowiednio dopasowywana do uzębienia konkretnej osoby i noszona zgodnie z zaleceniami, powinna dać identyczny efekt, jak przy aparacie ortodontycznym.

Wybór drugiej opcji wydaje się rozsądniejszy z kilku powodów. Po pierwsze wydatek związany z nakładką Dr Smile na zęby będzie niższy, niż koszty korekcji wad zgryzu u stomatologa. Po drugie nie ma tutaj konieczności ingerowania w samo uzębienie. Nakładka nie jest doczepiana na stałe do zębów – można ją w dowolnym momencie zdjąć. To z kolei dalej kolejną zaletę, czyli większy komfort.

Można ją zdejmować np. na czas jedzenia czy mycia zębów. Co ważne, jest przeźroczysta, a więc nawet założona jest praktycznie niewidoczna.

Z czego wykonane są nakładki Dr Smile?

Na początek warto podkreślić, że nakładki te, określane przez producenta mianem „clear aligner”, stosuje się bez konieczności używania różnego rodzaju zamków oraz drutów. Elementy te są niezbędne w przypadku standardowych, stomatologicznych aparatów ortodontycznych.

Dr Smile wykonany został z przeźroczystego, trójwarstwowego materiału ClearQuartz o wysokim poziomie sztywności. Jest to tworzywo sztuczne o właściwościach termoplastycznych. Oznacza to, że po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury pozwala na formowanie z niego dowolnych kształtów. Właściwość ta jest wykorzystywana przez producenta do przygotowywania indywidualnych nakładek – dopasowanych do konkretnego uzębienia.

Zastosowane tworzywo sztuczne jest bezpieczne, gdyż oficjalne dopuszczone do użytku medycznego – spełnia wymogi rygorystycznej normy ISO 9001:2015. Producent zapewnia, że jest pozbawione wszelkich szkodliwych dla zdrowia substancji, w tym BPA, czyli plastyfikatorów.

Na jakiej zasadzie działają nakładki?

Wielowarstwowość materiału, o której wspominaliśmy, jest bardzo istotna pod kątem działania tej nakładki. Bardzo wysoką sztywność ma bowiem warstwa zewnętrzna. Z kolei wewnętrza, mająca bezpośredni kontakt z zębami, jest dużo bardziej elastyczna. Aparat założony na uzębienie, dzięki swojej sztywnej formie, wywiera na nie pewien nacisk. Siła ta następnie przenoszona jest do zębów poprzez miękką powłokę.

To właśnie ten nacisk ma tutaj kluczowe znaczenie – niejako wymusza na zębach ich minimalne przemieszczanie się, z biegiem czasu prowadząc do ich powrotu „na właściwe miejsca”. W ten sposób można leczyć nie tylko delikatne wady zgryzu, ale także problemy związane z tzw. głębokim zgryzem czy nawet wyjątkowo niekorzystnym stłoczeniem zębów.

Ile czasu trwa korzystanie z tej nakładki?

Czas prostowania zębów jest w dużej mierze uzależniony od stanu uzębienia konkretnej osoby. Im wady zgryzu są poważniejsze, tym dłużej trwa ich korekta. Producent Dr Smile informuje jednak, że przeciętny czas oczekiwania na uzyskanie satysfakcjonujących efektów to od 4 do 9 tygodni. Należy tutaj jednak podkreślić, że podstawą skuteczności leczenia jest noszenie makładki przez minimum 22 godziny dziennie.

Czy trzeba obawiać się bólu w przypadku noszenia nakładki Dr Smile?

Bardzo istotną zaletą Dr Smile jest właśnie to, że leczenie wad zgryzu z jego pomocą jest całkowicie bezbolesne. Nie trzeba udawać się do stomatologa na nieprzyjemny zabieg montażu aparatu ortodontycznego, a następnie jego okresowego naciągania. Warto mieć jednak świadomość, że pierwsze dni noszenia nakładki Dr Smile mogą powodować niewielki dyskomfort wywołany stałym naciskiem – stosunkowo szybko powinien on jednak zniknąć.

Jak są przygotowywane?

W przypadku chęci skorzystania z nakładek Dr Smile, należy najpierw umówić się na wizytę u dentysty, jednak spokojnie – nie na zabiegi. Na terenie całego kraju znajduje się wiele gabinetów stomatologicznych oferujących taką usługę, dlatego znalezienie jakiegoś w bliskiej okolicy swojego miejsca zamieszkania powinno być proste.

Wizyta ta ma celu przede wszystkim sprawdzenie stanu uzębienia. Warto bowiem pamiętać o tym, że nakładkę tę można stosować tylko na zębach całkowicie zdrowych. Jeśli więc są jakieś problemy, najpierw należy zająć się ich usunięciem. W przypadku pozytywnej weryfikacji pacjenta i wydaniu przez stomatologa zgody na noszenie Dr Smile, przygotowywany jest plan leczenia oraz kosztorys.

Jeśli zostanie zaakceptowany, dentysta wykonuje skanowanie 3D uzębienia – jest niezbędny do wyprodukowania spersonalizowanej nakładki.

Ile czasu czeka się na zamówioną nakładkę?

Niestety proces produkcji jest bardzo precyzyjny i z tego wymaga nieco czasu. Na zamówioną nakładkę czeka się do kilku tygodni.

Ok, ale skąd mam wiedzieć, jak nosić ten produkt do prostowania zębów

Ogromną zaletą produktów Dr Smile jest to, że są one całkowicie personalizowane, zarówno pod kątem kształtu, jak i sposobu ich użytkowania. To stomatolog, podczas wizyty kwalifikacyjnej w swoim gabinecie, opracowuje plan leczenia, którego zawsze należy się ściśle trzymać.

Co bardzo istotne, w trakcie korygowania wad zgryzu można poprosić o kontrolę stomatologiczną. Za pośrednictwem strony producenta należy przesłać zdjęcia zębów, które zostaną przeanalizowane przez zespół specjalistów. Wskażą oni, czy proces leczenia przebiega prawidłowo, a jeśli nie zaproponują odpowiednie zmiany w jego planie.

Czy w trakcie leczenia można bezpiecznie wybielać zęby?

Kolejną korzyścią z wyboru Dr Smile jest fakt, że używając go nie trzeba się ograniczać w kwestii higienizacyjnych zabiegów stomatologicznych.

Można z powodzeniem wybrać się np. na usuwanie kamienia nazębnego czy wybielanie. Co ważne, producent nakładek sam może dostarczyć specjalne zestawy wybielające, które są kompatybilne z produktem korygującym wady zgryzu.

Po naprostowaniu zębów warto stosować retainer – dlaczego należy go nosić?

W ofercie Dr Smile znajduje się nie tylko nakładka korygująca wady zgryzu, ale także retainer. Producent zaleca jego regularne stosowanie wszystkim osobom, które uporały się już z problemem krzywych zębów.

Należy mieć świadomość tego, że efekty nie są na stałe – zęby nieustannie się przemieszczają, a więc z biegiem czasu mogą powracać na swoje dawne „pozycje”. Przed zjawiskiem tym chroni retainer, który okresowo należy nakładać na uzębienie.

Ile trzeba zapłacić za korzystanie z Dr Smile?

Wspomniana już przez nas kontrola kwalifikacyjna w gabinecie stomatologicznym jest całkowicie bezpłatna. Dopiero w momencie wydania decyzji o zgodzie na noszenie Dr Smile, należy podjąć ostateczną decyzję. Stomatolog przygotowuje plan leczenia oraz ustala jego koszty – na tym etapie klient może jeszcze zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Koszt leczenia zależny jest przede wszystkim od jego intensywności, a więc skali wady zgryzu. Im problemy są poważniejsze, tym wyższa będzie cena korzystania z nakładki Dr Smile. Na szczęście kontynuacja korekcji, po zakończeniu głównego okresu, jest już całkowicie darmowa.

Warto podkreślić przy okazji, że płatność można rozłożyć na raty. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych cen znajdują się bezpośrednio na stronie producenta.

Czy użytkownicy chwalą sobie te nakładki?

Na początek należy wspomnieć o tym, że Dr Smile jest produktem profesjonalnym i certyfikowanym – rekomendują go same gabinety stomatologiczne, z których wiele przyjmuje na wizyty kwalifikacyjne związane z jego stosowaniem.

Jest to najlepszym dowodem na to, że produkt ten powinien być zarówno bezpieczny w stosowaniu, jak i skuteczny w działaniu.

Osoby decydujące się na jego noszenie w dużej mierze dobrze się o nim wypowiadają.

źródło: https://pl.trustpilot.com/review/drsmile.pl

Podkreślaną są m.in. takie zalety, jak brak bólu, dyskrecja oraz skuteczność. Często chwalona jest także możliwość kontroli postępów leczenia, za którą odpowiadają doświadczeni stomatolodzy.

Czy mogą być skutki uboczne stosowania tej nakładki?

Producent nakładek Dr Smile podkreśla, że są one wykonywane z certyfikowanych, odpowiednio przebadanych materiałów, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo ich stosowania. Mogą pojawiać się jednak skutki uboczne, ale ryzyko ich wystąpienia jest wyjątkowo niskie, a zalicza się do nich przede wszystkim:

 • reakcje alergiczne na materiał,
 • seplenienie – mija z czasem i wynika z konieczności przyzwyczajenia się do obecności nakładek na zębach,
 • zwiększoną wrażliwość uzębienia – jej wystąpienie zazwyczaj jest zjawiskiem normalnym, wynikającym z powolnego przemieszczania się zębów,
 • krwawienie z dziąseł – może być spowodowane niedokładnym wykonaniem nakładki lub jej mechanicznym uszkodzeniem powstałym w trakcie użytkowania.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych objawów, należy przerwać leczenia i koniecznie skonsultować się ze stomatologiem.

Czy warto korygować uzębienie nakładkami Dr Smile?

Niewątpliwie koszt leczenia ortodontycznego w prywatnym gabinecie stomatologicznym będzie wielokrotnie wyższy, niż wydatki związane z noszeniem tych nakładek.

Do tego produkt zapewnia wyższy komfort życia codziennego. Jednak oczywiście ostateczną decyzję, co do skorzystania z niego, musicie podjąć samodzielnie. Jeśli postanowicie kupić te nakładki, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dr Smile - opinie z forum:

 1. mam pytanie, czy jeśli stomatolog np. zaleci mi intensywny program leczenia, to mam prawo to zmienić i np. wybrać ten mniej „inwazyjny”. Jak się domyślam, różnice w cenach są dość wysokie.

 2. micha pisze:

  Czy te nakładki niejako wynajmuje się i po zakończeniu leczenia należy je zwrócić, czy można je zostawić i później używać sobie od czasu do czasu?

  1. Didi pisze:

   Nakładki są spersonalizowane i zgodnie z planem leczenia trzeba je zmieniać. Nie zwraca się ich tylko wyrzuca wraz z innymi odpadami. Nie ma sensu ich trzymać bo po pierwsze jest to niehigieniczne wg mnie a inna sprawa przy korekcie zgryzu jak już zęby są ustawione to pierwsze nakładki nie będą pasować więc nie da się ich nosić

 3. darek pisze:

  Ktoś może używał już tych nakładek? Bardzo jestem ciekawa, czy ten materiał nie ma przypadkiem jakiegoś nieprzyjemnego smaku, który na początku będzie trochę przeszkadzać…

 4. Właścicielka aparatu Dr. SMILE pisze:

  Witam, bardzo pięknie i jasno opisane jest o leczeniu ortodontycznym Dr.Smile. Sama parę miesięcy temu szukałam informacji, lecz niestety nie znalazłam. Noszę nakładki od dwóch miesięcy przy bardzo dużym stłoczeniu zębów ,i różnice już widać…zostało mi jeszcze noszenia sześć miesięcy. Zalety są : niska cena, komfort noszenia (ściągam przy ważnym spotkaniu) , zero bólu (jedynie przy ściąganiu nowej nakładki ) ,aplikacja na telefonie ( raz w tygodniu przesyłam zdjęcie z leczenia , informuje mnie od kiedy założyć nową nakładkę, można sobie dodatkowo doliczyć czas (gdy nie zakładało się nakładki przez cały dzień) . Wszystkie nakładki otrzymałam na samym początku. OGROMNIE POLECAM nakładki od Dr. SMILE !!! Szkoda że dopiero teraz zdecydowałam się…. rozłożenie na wygodne raty bez dodatkowych kosztów, wszystko jasno opisane ( plus otrzymałam stronę, gdzie mogę sprawdzać która nakładka jakie zęby prostuje).

  Nie czekać i nie bać się!
  Pozdrawiam

 5. Martyna pisze:

  Noszę nakładki od miesiąca , aktualnie mam 3 nakładke z 14 dla mnie przeznaczonych . Poczatek był mało komfortowy ale po 2 dniach zęby się przyzwyczaiły i teraz jest już bezboleśnie i bardzo komfortowo. Nakładki nie maja żadnego zapachu ani smaku , na początku się sepleni gdyż jama ustna musi przywyknąć do obcego ciała , ale da się to wytrzymać. Całość leczenia mam na 7 miesięcy. Bardzo polecam każdemu . Na poczatku też miałam obawy i wiele osób odradzało mi takie leczenie ale teraz nie żałuję swoję decyzji .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *