Erli – sprawdzamy, czy warto skorzystać z platformy + Wasze opinie

Na polskim rynku handlu online od lat króluje kilka dużych platform, oczywiście ze znanym każdemu Allegro na czele. Wydawać się może, że sektor ten jest tak silny, iż trudno byłoby się w nim przebić nowym serwisom. Okazuje się jednak, że jest firma, która postanowiła podjąć się tego wyzwania. To Erli.pl, platforma handlu online, która wyraźnie aspiruje do tego, aby stać się kolejnym gigantem na polskim rynku. Czym jest, co oferuje swoim klientom i na jakich zasadach odbywa się handel? Sprawdź już teraz!

Platforma e-commerce Erli.pl to nowość na polskim rynku

Start nowej platformy handlowej miał miejsce całkiem niedawno, gdyż w roku 2021. Jednak jeśli wierzyć informacjom przekazywanym przez jej właścicieli, sam projekt rozpoczął swoje życie już 2 lata temu, kiedy to rozpoczęto realizację projektu budowy witryny. Jednak nie da się ukryć, że jest to nowość na polskim rynku, o której zapewne spora część osób jeszcze nie słyszała.

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem serwisu Allegro, z pewnością po wejściu na stronę Erli.pl od razu rzucą Ci się w oczy liczne podobieństwa. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, gdyż większość dużych, współczesnych platform handlowych wygląda podobnie, w tym znany każdemu Ebay czy Aliexpress.

Wspomniane podobieństwa są wyraźną przesłanką do tego, że nowy serwis aspiruje to bycia kolejnym wielkim graczem na polskim rynku e-commerce. Czy zadanie to może się udać? Czas pokaże, ale niewątpliwie nowa platforma ma mocny start, gdyż przygotowała wiele bonusów dla swoich klientów.

Erli.pl nie sprzedaje własnych produktów – to współpraca ze sprzedawcami

Zacząć należy od tego, że Erli.pl nie jest typowym sklepem internetowym, który sprzedaje produkty własne lub po prostu sam zajmuje się sprowadzaniem towaru od innych producentów. To nic innego, jak platforma handlowa stanowiąca pomost pomiędzy sprzedawcami oraz kupującymi. Wartym podkreślenia jest tutaj fakt, że na chwilę obecną firma nie współpracuje z osobami prywatnymi, które chcą handlować różnymi rzeczami. Aby prowadzić sprzedaż na platformie, należy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i założyć konto w serwisie.

To z kolei sprawia, że na chwilę obecną Erli.pl nie ponosi odpowiedzialności za sprzedawane towary, a więc ewentualne roszczenia należy kierować bezpośrednio do sprzedawcy, przedsiębiorcy. Kupującym jednak może zostać każdy i, co ważne, posiadanie konta jest całkowicie bezpłatne. Nie ma ukrytych opłat ani żadnych prowizji, a do tego osoby składające zamówienia mogą skorzystać z licznych akcji promocyjnych związanych ze startem nowej platformy e-commerce.

Co wyróżnia Erli.pl na tle konkurencyjnych platform?

Czy tak wielka, nowa platforma handlowa jest w stanie zaproponować coś lepszego, niż jej bardzo mocna konkurencja? Cóż, w tym przypadku możemy polegać jedynie na zapewnieniach samych właścicieli. Strona ma być atrakcyjna dla sprzedających z racji bardzo niskich prowizji, jakimi firma chwali się na każdym kroku. Czy faktycznie tak jest? Pojawia się tutaj zapewnienie, że opłaty handlowe są niższe nawet o 50%, w porównaniu do innych, największych konkurentów.

Platforma chwali się również dedykowanym programem dostaw, możliwością umieszczania banerów reklamowych na stronie sklepu sprzedawcy oraz promowania najlepszych ofert sprzedaży kompletnie bez ponoszenia opłat. Trzeba jednak podkreślić, że korzystanie z wszystkich atrakcyjnych przywilejów sprzedawcy wymaga zwiększenia poziomu konta, co oczywiście jest płatne. Mamy tutaj do czynienia z tzw. użytkownikiem PROseller i za taki tytuł należy zapłacić niecałe 40 zł miesięcznie. Jednak z racji startu platformy, obecnie wszyscy sprzedawcy mają dostęp do promocji, w ramach której posiadanie powyższego konta jest bezpłatne przez 6 miesięcy.

Z kolei kupujący przy każdym zamówieniu mogą zbierać specjalne e-punkty. Opcja ta jest bardzo atrakcyjna, gdyż osoby, które zbiorą odpowiednią ich ilość, mogą wymienić je na voucher wakacyjny o wartości aż 1285 zł! Można go wykorzystać na pobyt w jednym ze znanych hoteli nad Bałtykiem, mogąc spędzić do 5 dni i to w gronie aż 4 osób.

Kolejną zaletą jest fakt, że serwis już od początku umożliwia kupującym opcje płatności ratami w systemie PayU i to z zerowym oprocentowaniem.

Co znajduje się w asortymencie sklepu?

Choć platforma Erli.pl działa od bardzo krótkiego czasu, już teraz można na niej znaleźć dosłownie miliony różnorodnych produktów. Na chwilę obecną sprzedawane są rzeczy z 12 różnych kategorii, do których zalicza się m.in.:

 • dom oraz ogród,
 • artykuły dla dzieci,
 • asortyment dedykowany firmom,
 • odzież i produkty związane ze sportem oraz turystyką,
 • artykuły motoryzacyjne,
 • elektronikę.

Z firmą współpracuje już ponad 2000 sprzedawców, co jednoznacznie świadczy o tym, że od początku wzbudziła ona duże zainteresowanie i jednocześnie zaufanie. Pozostaje tylko liczyć, że z biegiem czasu oferta będzie się coraz bardziej powiększała.

Ceny – czy zakupy na Erli.pl są tanie?

Zastanawiasz się, czy kupując na Erli.pl można zaoszczędzić trochę pieniędzy? Niskie ceny to oczywiście pojęcie względne, dlatego postanowiliśmy zaprezentować kilka aktualnych ofert promocyjnych, jakie można znaleźć na tej platformie handlowej. Oczywiście pamiętaj, że strona działa od krótkiego czasu, a więc bardzo możliwe, że liczne promocje są efektem próby ściągnięcia do siebie klientów. Na chwilę obecną w obniżonych cenach można kupić m.in.:

 • miejski rower GOETZE z osprzętem Shimano w cenie 999 zł,
 • wysokiej jakości materac NATURAL MAX za 399 zł,
 • kosiarkę spalinową KANWOD za 1392 zł,
 • uchylną kabinę prysznicową w cenie 549 zł,
 • myjkę ciśnieniową STANLEY o mocy 1600 W za 469 zł.

Czy są to przystępne ceny? To oczywiście musicie ocenić sami. Pamiętajcie, że to tylko ułamek oferty, gdyż na stronie są dostępne miliony produktów.

Jaka jest polityka zwrotów i reklamacji

Musimy jeszcze raz podkreślić, że firma działa na podobnych zasadach, jak np. Allegro i do tego obecnie współpracuje jedynie z przedsiębiorcami mającymi działalność gospodarczą. Oznacza to, że Erli.pl jako takie nie ponosi odpowiedzialności za dostępny w ofercie asortyment. Za obsługę ewentualnych zwrotów lub reklamacji odpowiedzialny jest więc konkretny sprzedawca, u którego wykonany był zakup. Naturalnie pamiętaj, że zgodnie z prawem zawsze przysługuje Ci 14 dni na zrezygnowanie z zakupu zrobionego online i zwrócenie go, bez konsekwencji oraz podawania przyczyny.

Czy Erli.pl cieszy się dobrą opinią?

Niestety jest trochę za wcześnie na to, aby opinie wystawiane tej platformie handlowej były w pełni rzetelne. Sklep działa od bardzo krótkiego czasu i nie da się ukryć, że na chwilę obecną cieszy się przyzwoitymi ocenami. Użytkownicy chwalą sobie prostotę zakupów, przystępne ceny oraz ciekawy program partnerski, w którym można zbierać punkty.

Czy warto kupować na tej platformie?

Zastanawiasz się, czy robienie zakupów w tym miejscu to dobra decyzja? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Platforma Erli.pl to nowy gracz na rynku, który jednak może pochwalić się mocnym wejściem. To nie tylko już rozbudowana baza sprzedawców i setki tysięcy produktów, ale także solidna kampania reklamowa, z którą zapewne zdążyłeś się już spotkać.

Z pewnością zachęcamy Was do porównywania cen, gdyż bardzo możliwe, że potrzebne rzeczy znajdziecie tam w dużo niższej cenie. Zapraszamy również do dzielenia się opiniami, jeśli mieliście już styczność z tym sklepem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
6 komentarzy
 1. Orientuje się ktoś, czy kupując na ten platformie można skorzystać z dostawcy do Paczkomatu?

 2. Czy ta nowa platforma ma system oceny sprzedawców i przed zakupem można zapoznać się z tymi opiniami? Nie ukrywam, że takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo.

 3. Jakie są opcje płatności dostępne w tym sklepie? Może w końcu jest to polska platforma handlowa, która obsługuje PayPal?

 4. robiliście już zakupy w tym miejscu? Podpisuję się pod prośbą o dzielenie się opiniami bo widzę, że dużo rzeczy można tam kupić w naprawdę niskich cenach i trochę wzbudza to moje obawy. Dajcie znać, jeśli już coś tam kupowaliście!

 5. Jestem sprzedawcą na Erli i jestem rozczarowany obsługą techniczna i wsparciem technicznym Erli.
  Nie jestem jedyny 🙂

 6. Kupujący – Zdzisław (07.10.2021 r.)

  Dnia 24 września 2021 r. korzystając z platformy ERLI.PL zamówiłem i opłaciłem przelewem bankowym za kilkanaście sztuk regałów drewnianych.
  Dnia 27.09.2021 r. po zalogowaniu się na stronie ERLI.PL w zakładce moje zakupy przeczytałem, że cytuję: „Status zamówienia: Czeka na potwierdzenie przez sprzedawcę” . Poprosiłem platformę o informacje:
  1. Kiedy i od kogo mam oczekiwać potwierdzenia sprzedaży, skoro zamówienie i zapłatę dokonałem za pośrednictwem ERLI. Ze sprzedawcą nie wiązała mnie żadna umowa.
  2. Nie otrzymałem żadnego potwierdzenia terminu realizacji zamówienia. Poprosiłem o wskazanie, kiedy nastąpi dostawa towaru.
  3. Nie otrzymałem także odpowiedzi na pytanie dotyczące produktu, wysłane mailem dnia 24.09.21 r. przed zakupem, poprzez adres mailowy na stronie ERLI.
  Dnia 28.09.21 r. otrzymałem maila od ERLI.PL o treści cytuję:
  „W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosiłabym o bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, gdyż zawarł Pan umowę kupna – sprzedaży ze Sklepem …”
  Platforma przyjęła zamówienie i płatność, aby potrącić sobie prowizję za pośrednictwo i na tym skończyła się rola platformy. Po wielu telefonach i mailach dzisiaj tj. 07.10.2021 r. ostatecznie zapłacone zamówienie zostało zrealizowane w całości. Zaoszczędzę innym potencjalnym klientom ERLI.PL czasu na opis, jak bardzo przedmiotowo, a nie podmiotowo traktowany jest klient.
  Odradzam kupno za pośrednictwem platformy ERLI.PL. To nowa platforma, zainteresowana klientem do czasu zaksięgowania przelewu.
  Kupuję od lat i często w zarówno bezpośrednio w sklepach internetowych, jak i za pośrednictwem platform. Podobne problemy miałem kiedyś tylko przy zakupie za pośrednictwem EMPIK. No cóż – ciągle się uczymy.
  Wszystkim życzę udanych zakupów. Zdzisław.

Dodaj Odpowiedź

Oplacalnie.pl - udane zakupy
Logo