Lectus24 – czy teraz warto u nich kupować? Sprawdziliśmy! Zobacz opinie

Wybór mebli podczas ich zakupu jest bardzo istotną kwestią, gdyż zwykle ostatecznie podjęta decyzja ma być inwestycją na długie lata.

Nie ma co ukrywać, że umeblowanie całego domu czy mieszkania wiąże się z dość dużymi kosztami dlatego każdy, jeśli tylko może, szuka oszczędności w tym zakresie. To z kolei kieruje dużą część osób do sklepów internetowych, w których oczywiście można kupować także meble i nierzadko oszczędzać pieniądze.

Problemem jest jednak brak możliwości fizycznego zapoznania się z produktem, a jest to ważne, gdyż powinien być solidny i wykonany z dobrej jakości materiałów. W efekcie meble należy kupować w sprawdzonych sklepach, gdzie każdy klient uzyskuje gwarancję ich najwyższej klasy.

Jedną z popularniejszych platform specjalizujących się w sprzedaży takiego wyposażenia jest Lectus24.pl. Co to za miejsce, jakie rzeczy znajdują się w ofercie sklepu i czy jest on godny zaufania? Sprawdź już teraz!

Lectus24.pl – co to za firma?

Lectus24.pl obecnie kojarzony jest głównie z działalnością handlową w internecie, ale w początkach swojego istnienia firma ta zajmowała się w zasadzie jedynie produkcją mebli. Ma polskie korzenie – została założona w roku 2013 na terenie Krapkowic w województwie opolskim, a więc może pochwalić się dużym doświadczeniem.

strona lectus24. Źródło: https://lectus24.pl/

Wszystko zaczęło się od projektowania oraz produkcji materacy, co z oczywistych względów szybko zaowocowało rozpoczęciem procesów produkcyjnych związanych z łóżkami. Z biegiem czasu firma dołączała do oferty kolejne rodzaje mebli, a prawdziwy przełom nastąpił wraz z uruchomienie platformy handlowej w sieci.

Obecnie Lectus24.pl jest po prostu sklepem meblowym dostarczającym swoim klientom produkty wielu znanych producentów z branży meblarskiej. Jak chwali się sam jego właściciel, firma prowadzi współpracę wyłącznie z najlepszymi, dostarczając tym samym meble wysokiej jakości, solidne i modne.

Jedno z ważniejszych wydarzeń w historii tego przedsiębiorstwa miało miejsce stosunkowo niedawno – 22 października 2021 roku. Wtedy to firma otworzyła swój pierwszy showroom zlokalizowany na terenie Katowic. Obiekt ma imponującą powierzchnię 1000 mkw. dając ogromne możliwości w zakresie prezentowania znacznej części oferty. Fakt istnienia sklepu stacjonarnego jest bardzo ważny, gdyż mocno podnosi wiarygodność platformy Lectus24.pl, która jeszcze do niedawna prowadziła wyłącznie sprzedaż online.

Co znajduje się w ofercie tego sklepu?

Lectus Design. Źródło: https://lectus24.pl/lectus-design/

Śmiało można stwierdzić, że Lectus24.pl to po prostu multi sklep meblowy, których ostatnio na rynku jest całkiem sporo. W praktyce oznacza to, że korzystając z jego oferty można umeblować dosłownie cały dom czy mieszkanie. Ważną informacją na pewno jest to, że w ofercie próżno szukać mebli dla firm, ale za to już do ogrodu jest naprawdę ogromny wybór.

Co bardzo istotne, w sklepie są także różnego rodzaju dodatki do wyposażenia, w tym np.:

  • dywany,
  • ręczniki,
  • firanki, zasłony i obrusy,
  • przeróżne akcesoria oświetleniowe,
  • duże i drobne elementy dekoracyjne, jak np. lustra, świeczniki, ozdobne zegary, dywaniki łazienkowe czy karafki.

Firma na każdym kroku chwali się tym, że sprzedaje wyłącznie meble najlepszej jakości pochodzące od sprawdzonych dostawców. Dowodem na to ma być 2-letnia gwarancja na cały asortyment, bez żadnych wyjątków.

Czym sklep ten wyróżnia się na tle konkurencji?

Wysoka jakość mebli jest istotna, ale niestety tą z oczywistych względów chwali się każdy sklep internetowy działający w tej branży. To, co ma odróżniać tę firmę na tle konkurencji to przede wszystkim innowacyjny system naliczania kosztów wysyłki. O co chodzi?

Jeśli kupowałeś kiedykolwiek meble przez internet zapewne wiesz, że niestety szacując opłacalność zakupu zawsze trzeba brać pod uwagę dostawę. Wysyłki są niesłychanie drogie, co wynika zazwyczaj z konieczności dostarczania towarów na paletach. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że kupując kilka rodzajów mebli, za każdy z nich oddzielnie naliczane są koszty wysyłki – nie ma tutaj znaczenia, że być może część dałoby się umieścić na jednej palecie. Lectus24.pl chwali się tym, iż udało mu się rozwiązań ten program.

wybrana oferta. Źródło: https://lectus24.pl/

Firma na swojej stronie informuje, że opracowała unikalny algorytm kompletujący zamówienia. Sklep ma mnóstwo magazynów rozlokowanych w wielu miejscach, ale jeśli klient zamów meble znajdujące się w tej samej lokalizacji, nie zapłacić dwukrotnie za dostawę.

Naturalnie warunkiem jest to, aby rzeczy dało się umieścić na jednej palecie. Jeśli więc np. zamówisz szafę, której dostawa kosztuje 150 zł i komplet krzeseł z wysyłką za 35 zł, to obie te rzeczy można wysłać razem. Gdy znajdują się w tej samej lokalizacji, za dostawę zapłacisz 150 zł, a nie 185 zł.

Zwroty i reklamacje – jak są realizowane?

Wydając duże pieniądze na meble i kupując je przez internet, każdy z pewnością chciałby mieć możliwość spokojnego zapoznania się z nimi po dostarczeniu.

Zawsze jest szansa, że wyposażenie domu po prostu nie będzie pasować do jego wystroju, ale na szczęście kupując online można je zwrócić. Pod tym kątem sklep Lectus24.pl bardzo mocno dostosowuje się do potrzeb klienta – zwroty realizowane są aż przez 100 dni od zakupu.

Oczywiście warunkiem kluczowym jest to, aby oddać meble w idealnym stanie, bez śladów użytkowania. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy jedynie poinformować o tym sklep.

Na podobnych zasadach realizowane są reklamacje, a więc należy zgłosić problem do obsługi klienta, a następnie odesłać wadliwe rzeczy. Jak już wspomnieliśmy, Lectus24.pl udziela 2-letnie gwarancji na cały swój asortyment.

Jakie są opinie o tym sklepie?

Potwierdzenia wysokiej jakości mebli, którą gwarantuje ten sklep internetowy, najlepiej poszukiwać w opiniach samych klientów.

Zweryfikowaliśmy je i okazuje się, że w zdecydowanej większości są one bardzo pochlebne. Np. w serwisie eKomi firma zebrała ponad 1300 opinii, uzyskując z nich prawie maksymalną notę – 4,7 gwiazdki na 5 możliwych.

Opinie o sklepie na Ekomi. Źrółdo: https://www.ekomi-pl.com/opinie-Lectus24.html

Zaledwie niecałe 5% komentarzy jest negatywnych, a większość klientów chwali sobie dobrą jakość mebli, szybką dostawę, przystępne ceny oraz sprawnie działającą obsługę klienta. Potwierdza się to na wielu innych stronach, w tym forach społecznościowych, gdzie sporo osób także dzieli się doświadczeniami z zakupów w Lectus24.pl.

Czy warto kupować w Lectus24.pl?

Firma z polskimi korzeniami, istniejąca na rynku od wielu lat, mająca stacjonarny showroom i ciesząca się dobrymi opiniami – niewątpliwie wszystko to czyni ten sklep bardzo wiarygodnym.

Jednak nie możemy oczywiście dać Wam gwarancji, że jest on miejscem godnym zaufania. Zakupy w internecie musicie zawsze robić na własną odpowiedzialność i, jeśli tylko się na to zdecydujecie, koniecznie podzielcie się doświadczeniami w komentarzach!

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4]

Lectus24 - opinie z forum:

  1. michal pisze:

    Czy kupując meble w tym sklepie można wybrać dostawę z płatnością przy odbiorze? Jeśli tak, to nie wpływa to na cenę wysyłki?

  2. kto kupował tam już meble ogrodowe i może potwierdzić, że nie są z papieru ale naprawdę dobrze wykonane?

  3. czy każdy produkt znajdujący się w ofercie online można zobaczyć w showroomie i czy w ogóle w tej siedzibie stacjonarnej jest tez prowadzona sprzedaż? Mieszka w miarę blisko, to może warto się tam przejechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *