Eneba.com – czy naprawdę warto kupować tu gry i inne dodatki dla graczy? Waszym zdaniem

Cześć, Używałem Eneby przez wiecej niż rok czasu, a to są spostrzeżenia, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Czytajcie do końca.

Gry na komputery oraz konsole były, są i na pewno długo jeszcze będą bardzo popularne. Każdy miłośnik wirtualnej rozrywki doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że kupowanie takich produkcji może się wiązać z dużymi wydatkami.

Szczególnie najnowsze tytuły, z kategorii tzw. AAA, kosztują zazwyczaj po kilkaset złotych, zarówno na PC, jak i konsolę. Nic więc dziwnego, że każdy poszukuje możliwości chociaż lekkiego zbicia tej ceny.

Odpowiedzią na potrzeby graczy ma być sklep internetowy Eneba. Ponieważ cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce, postanowiliśmy sprawdzić, co to za miejsce.

do 22% taniej
Eneba - wybrane gry do 22% taniej
Eneba - wybrane gry do 22% taniej
Skorzystało: 257 osób
Oferta ograniczona czasowo, wybrane oferty do 22%...Show More
Skorzystało: 257 osób
Oferta ograniczona czasowo, wybrane oferty do 22% taniej Show Less

Co to jest za sklep?

Jak można dowiedzieć się bezpośrednio ze strony, Eneba jest tylko częścią większej grupy przedsiębiorstw działających pod nazwą Helis. To między innymi firmy zajmujące się tworzeniem różnego rodzaju programowania. Firma ma swoją oficjalną siedzibę w Kownie na Litwie i od kilku lat dynamicznie rozszerza swój zasięg.

Sklep internetowy działa nie tylko w Polsce, ale i na terenie większości krajów Europy, w tym oczywiście Unii Europejskiej.  Do tego dochodzi Australia oraz kraje Ameryki Północnej i Południowej. W efekcie strona posiada wiele wersji językowych. Co bardzo ważne, sklep jest również po polsku i klienci z naszego kraju mogą wybrać złotówkę, jako walutę rozliczeniową.

Firma skupia się w zasadzie wyłącznie na oprogramowaniu komputerowym oraz grach na PC i konsole. To, co warte podkreślenia, to regularnie prowadzone akcje promocyjne. Eneba często organizuje np. weekendowe wyprzedaże i przygotowuje wiele innych ciekawych ofert, dzięki którym można zamówić niektóre produkty w przystępnych cenach.

Oczywiście sklep działa wyłącznie w formie cyfrowej i w takiej wersji sprzedawane jest oprogramowanie. Dzięki temu zamówienia dostarczane są natychmiast, a firma gwarantuje, że wszystkie klucze licencyjne pochodzą z legalnych źródeł.

Sklep zrzesza sprzedawców z całego świata, a więc wybierając konkretny produkt, można zdecydować, skąd dokładnie się go zamówi. Co bardzo istotne, każdemu z tych sprzedawców można wystawić ocenę. System ten zwiększa bezpieczeństwo użytkowników i pozwala eliminować firmy, które są nierzetelne lub nawet nieuczciwe.

Główny asortyment

Niewątpliwie to właśnie gry stanowią absolutną podstawę oferty tego sklepu internetowego. Znajdziemy tutaj produkcje na:

 • PC,
 • Xbox,
 • PlayStation,
 • konsole Nintendo.

Istotne jest to, że w sklepie można kupować nie tylko starsze produkcje, ale i wiele tych najnowszych, w tym gry sprzedawane w systemie przedpremierowym. W przypadku miłośników komputerów można tutaj znaleźć gry na większość popularnych dzisiaj platform, a więc między innymi:

 • Steam,
 • GOG,
 • Uplay,
 • Origin.

Na tym jednak nie koniec, gdyż ważną częścią oferty sklepu są karty abonamentowe i przedpłacone dla właścicieli konsol. Dotyczy to między innymi abonamentów Xbox Live Gold, Game Pass Ultimate, czy PlayStation Plus. Przed zakupem warto upewnić się, że kody powyższych abonamentów są dedykowane dla regionu, w którym się mieszka. Niestety w ich przypadku pojawia się problem blokady regionalnej.

Na koniec pozostaje jeszcze oprogramowanie komputerowe, ale jest to marginalna oferta sklepu Eneba. W asortymencie dostępne są przede wszystkim programy antywirusowe, które nierzadko można zamawiać w obniżonych cenach. Niewątpliwie to właśnie gry i wszystko co związane z konsolami stanowi najważniejszą część asortymentu.

Ceny

Sklep na każdym kroku chwali się różnego rodzaju promocjami oraz wyprzedażami. Z tego powodu na pewno jesteście ciekawi, czy można tam dostać dobre gry w niższej, niż rynkowa cenie? Oczywiście jeszcze raz podkreślamy, że Eneba sprzedaje te produkcje wyłącznie w wersji cyfrowej. Sprawdźmy więc kilka przykładów produktów, które można kupić aktualnie w obniżonej cenie:

 • karta przedpłacona PSN o wartości 100 zł za 89,38 zł,
 • Cities Skylines w wersji na PC w cenie 13,64 zł,
 • 30-dniowy abonament World of Warcraft w cenie 50,30 zł,
 • F1 2020 w cenie 154,25 zł (wersja Steam),
 • Destroy All Humans na Xbox One w cenie 206,16 zł,
 • Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży na platformę GOG w cenie 191,99 zł.

To oczywiście tylko przykłady, gdyż ofert sprzedaży w tym sklepie są dosłownie tysiące. Znajdują tutaj coś dla siebie zarówno fani konsol, jak i komputerów stacjonarnych, niezależnie czy szukają najnowszych, czy lekko już leciwych produkcji.

Kwestia zwrotów i reklamacji

Zaskakujące jest to, że Eneba nie prowadzi żadnego systemu zwiększającego bezpieczeństwo swoich użytkowników. Mamy na myśli przede wszystkim ubezpieczenia, które nierzadko można wykupić w konkurencyjnych firmach. Sklep jednak podkreśla, że współpracuje wyłącznie z najlepszymi sprzedawcami i ręczy za ich rzetelność.

Osoby zamawiające gry lub programy w tym miejscu muszą  podejmować świadome decyzje. Nie ma możliwości zwrotu raz zakupionego kodu. Wyjątkiem od tej reguły są sytuacje, w których z jakichś powodów kod aktywacyjny nie działa albo w ogóle nie został wysłany. Wtedy firma oferuje zwrot pieniędzy, zarówno w formie wypłaty na konto, jak i do wewnętrznego portfela na stronie, zależnie od wyboru klienta.

Opinie użytkowników

Ponieważ firma od października 2018 roku jest uczestnikiem programu Trustpilot, każdy może bez problemu sprawdzić opinie na jej temat. Już sama ocena wygląda naprawdę zachęcająco. Na chwilę obecną sklep ma prawie 18,5 tysiąca opinii, które łącznie dały ocenę na poziomie 4,6 gwiazdek na 5 możliwych.

Większość opinii dotycząca tej firmy jest naprawdę pozytywna. Klienci chwalą sobie wiele możliwości płatności, szeroką ofertę gier i przede wszystkim brak problemów z kluczami aktywacyjnymi. Jak można dowiedzieć się z tych komentarzy, kody są wysyłane praktycznie natychmiastowo, a sklep nie robi specjalnych problemów ze zwrotem, jeśli coś nie działa.

Czy warto zaopatrywać się w tym sklepie?

Naszym zdaniem korzystanie z oferty sklepu Eneba może być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które kupują dużo gier, w tym przede wszystkim najnowszych produkcji.

do 22% taniej
Eneba - wybrane gry do 22% taniej
Eneba - wybrane gry do 22% taniej
Skorzystało: 257 osób
Oferta ograniczona czasowo, wybrane oferty do 22%...Show More
Skorzystało: 257 osób
Oferta ograniczona czasowo, wybrane oferty do 22% taniej Show Less

Oczywiście opłacalność zakupu zależy od tego, jakie oferty są aktualnie dostępne na stronie. Nie będziemy nikogo zachęcać do zakupu, ale na pewno polecamy regularnie odwiedzać stronę. Firma faktycznie bardzo często organizuje ograniczone czasowo wyprzedaże, nierzadko na dużą skalę.

Click to rate this post!
[Total: 28 Average: 3.4]

Eneba - opinie z forum:

 1. banino pisze:

  Mam pytanie, czy jak przechodzę do jakiejś oferty, to mogę tam sprawdzić, na jaki region jest dany klucz?

  1. dawid pisze:

   tak jeśli jesteś w Polskę to poland Europe i global działa

 2. pombinha pisze:

  ktoś może mi powiedzieć, jakie są tam dostępne systemy płatności? Czy jest możliwość opłacenia zamówienia poprzez PayPal?

  1. Jack sparow pisze:

   Na stronce masz po kliknięciu zakupu wszystkie metody płatności a jest ich sporo, albo i większość ogólnie stosowanych jak widzę.

 3. Eneba – TYLKO dzisiaj 12.04.24 ceny promocyjne. Kliknij

 4. atutitu pisze:

  co zrobić, jeśli faktycznie jakiś kod nie będzie działał? Gdzie takie rzeczy się zgłasza i w ogóle ile się czeka na rozpatrzenie takiej reklamacji?

  1. Miałem taką sytuacje. Z tego co pamiętam kontaktowałem się mailowo.
   Trzeba było tylko wysłać kilka screenów dowodzących temu że klucz faktycznie nie działa. Łącznie zajęło mi to 2 dni, bo na drugi dzień dopiero odpisali, na następny już przesłali nowy kod.

   1. Z1xu pisze:

    Mi dali zły kod i dałem screany i czekam

 5. zoraborys pisze:

  Są tutaj może osoby, które regularnie zamawiają w tym sklepie internetowym? Faktycznie nie ma problemu z tymi kluczami?

  1. sgh,k pisze:

   moja kolezanka zamowila klucz do „it takes two” i jej nie dziala

 6. Piter pisze:

  Kupiłem dwie te same gry bo nie zauważyłem że była już w koszyku. Czy jest możliwość zwrotu jeżeli jeden klucz nie jest zrealizowany????

 7. Sprawdzam tylko czy komentarze na tej stronie to nie fake

 8. dafnia pisze:

  czy te gry są po Polsku , czy tylko po angielsku

 9. dziuba pisze:

  3.4 gwiazdki na 5 to nie za dużo, co jest nie tak?

 10. Anonim pisze:

  Jak kupywałem game passa na xboxa to po zakupie jak wpisałem kod to był już użyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *