Sprzedawanie na portalach aukcyjnych, sposobem na podreperowanie domowego budżetu

Internet daje nam sporo okazji do dodatkowego zarobku. Można prowadzić bloga i umieszczać na nim reklamy, można zarabiać w programach partnerskich. Można również zarabiać sprzedających jakieś produkty na portalach aukcyjnych. Nie trzeba od razu kupować nowych produktów, żeby później je sprzedać.Można sprzedawać produkty, których na przykład już nie potrzebujemy, a są w dobrym stanie. W taki sposób da się sprzedać używane ubrania, jakieś urządzenia, biżuterię, obuwie, meble, książki i wiele innych produktów. Można również wystawić na aukcje produkty, które np. dostało się prezencie, a niekoniecznie nam się podobają lub ich po prostu nie potrzebujemy.

Gdzie można sprzedać takie produkty? Najlepiej na portalach aukcyjnych. Wystarczy założyć sobie konto w danym serwisie i można przystąpić do sprzedaży. Wystawiając jakiś towar do sprzedaży trzeba pamiętać, żeby dokładnie go opisać. Po pierwsze, dlatego, że każdy woli wiedzieć i dokładnie obejrzeć produkt, który zamierza zakupić.

Po drugie zmniejszy się wtedy ryzyko zwrotu produktu, gdyż kupujący będzie dokładnie wiedział, co kupuje. Ponadto warto zorientować się, w jakich cenach są podobne produkty. Dobrze jest dać konkurencyjną cenę, jeżeli zależy nam na jak najszybszym sprzedaniu określonego towaru. W zależności od portalu aukcyjnego można produkty wystawić do licytacji lub określić cenę, za jaką tylko i wyłącznie można kupić dany produkt.

W przypadku aukcji warto pamiętać, żeby podać minimalną cenę, za jaką produkt może być sprzedany, wtedy uniknie się sytuacji, w której produkt może zostać sprzedany za cenę niższą niż oczekiwaliśmy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. marc pisze:

    a nie myśleliście o sprowadzaniu jakiegoś badziewia z Chin i sprzedawaniu tego na Allegro? Od pierona tego jest na portalach aukcyjnych np komórek niby to oryginalnych a z Chin

  2. Mich pisze:

    Ja ostatnio wziąłem się i posprzedawałem niepotrzebne rupiecie, które zalegały mi na półkach i parę groszy wpadło. Szkoda, że allegro pożera taką ilość prowizji za sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.