Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet?

Wiele osób rezygnuje z zakupów przez Internet z obawy przed tym, że nie otrzyma się towaru, za który się zapłaci lub towar nie będzie taki jak się oczekiwało. Jak do minimum zminimalizować ryzyko kupowania przez Internet? Po pierwsze trzeba sprawdzić wiarygodność sklepu, w którym chce się kupić, sprawdzić jak na jego temat wypowiadają się klienci, który robili w nim zakupy itp.Po drugie trzeba pamiętać o ochronie antywirusowej swojego komputera. Po trzecie trzeba pamiętać, żeby uważnie podchodzić do wszystkich oferowanych okazji cenowych przez sklepy. Im cena jest bardziej atrakcyjna, tym trzeba lepiej sprawdzić daną ofertę. Zorientować się, jaki jest koszt dostawy, czy nie ma jakiś dodatkowych ukrytych opłat itp.

Ważne jest również, jakie formy płatności oferuje. Dobrą opcją jest płatność przy odbiorze, wtedy ma się pewność, za jaki produkt się płaci. Jeżeli zaś wybiera się opcję przelewu to ważne jest, żeby dobrze sprawdzić sklep. Trzeba być czujnym zwłaszcza w przypadku wykonywaniu przelewów za pomocą smartphonów. Na mniejszych ekranach trudniej dostrzec nieprawidłowości.

Również w przypadku aukcji internetowych należy zachować szczególną ostrożność. Należy sprawdzić opinie innych użytkowników o sprzedawcy. Czy nie mieli oni z nimi problemu. Jak pokazują statystyki liczba przestępstw w Internecie jest wysoka. Dlatego najlepiej kupować w sprawdzonych, dużych sklepach internetowych.

Duże sklepy raczej nie będą ryzykowały swojej reputacji. Ponadto warto pamiętać, że ma się dziesięć dni na zwrot lub wymianą towaru bez podania przyczyn. Każdy sprzedawca ma obowiązek wymienić lub przyjąć towar i zwrócić pieniądz kupującemu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Marcelina pisze:

    to fakt, patrzcie ludzie na komentarze na allegro. Ja dałam się naciągnąć i to nie raz, a nie stałoby się tak gdybym wcześniej zobaczyła jaką reputację ma dany sprzedawca.

  2. Danuta pisze:

    Mam pytanie ktoś kupił ekspres do kawy? I jak się sprawuje?Zastanawiam się nad zskupem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *