Czy warto korzystać z karty Twisto podczas zakupów w sklepach? Sprawdzamy!

Karty kredytowe coraz bardziej wypychają Twój portfel i nierzadko dosłownie gubisz się w spłacaniu swoich zobowiązań?

Żyjemy w czasach, w których finansowanie zakupów kredytami jest czymś absolutnie naturalnym. Ma to swoje zalety, ale także wady. Zaletą jest na pewno wygoda i dostęp do dodatkowych środków finansowych zawsze wtedy, gdy są potrzebne.

Wadą są natomiast wysokie opłaty. Choć w przypadku kart kredytowych korzysta się z 45-dniowego okresu bezodsetkowego, to jednak banki pobierają opłaty za wydanie kart oraz prowadzenie rachunku. Do tego wystarczy sekundę spóźnić się z płatnością, aby bank wysłał ponaglenie do zapłaty które…niestety również kosztuje.

Czy jest jakaś alternatywa? Okazuje się, że od pewnego czasu tak. W październiku tego roku na polskim rynku pojawiła się marka Twisto. Zasada działania jest tutaj podobna do kart kredytowych, ale według zapewnień, rozwiązanie to powinno być dużo bardziej opłacalne. Czy faktycznie tak jest? Czas to sprawdzić – zapraszamy do lektury.

Co to jest i jak to działa?

Kup dziś, a zapłać nawet dopiero za 45 dni i to bez dodatkowych opłat – tak reklamuje się firma Twisto na swojej stronie. To nic innego, jak internetowy system udzielania limitu debetowego na dokonywanie zakupów. Co ważne, z narzędzia można skorzystać przy dowolnej płatności mobilnej. Można więc uregulować swój rachunek w sklepie internetowym i stacjonarnym, w kawiarni, na stacji benzynowej, galerii handlowej i w wielu innych miejscach.

System opiera swoje działanie na prostej w obsłudze aplikacji mobilnej, która dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Zarejestrowany użytkownik otrzymuje unikalny, indywidualny numer rachunku swojej karty, która jest wysyłana pocztą. Firma przydziela określony limit kredytowy, z którego użytkownik może korzystać przez cały miesiąc.

Zasada działania jest więc bardzo prosta – każdy zakup finansowany przez Twisto dopisuje konkretną kwotę do rachunku debetowego użytkownika. Pod koniec miesiąca system wysyła podsumowanie płatności. Od tego momentu użytkownik ma aż 15 dni na spłacenie swojego zobowiązania. Oczywiście należności można uregulować wcześniej, co daje łącznie 45 dni terminu bezodsetkowego.

shoppingNa tym jednak nie koniec. Jeśli 45 dni okaże się zbyt krótkim okresem, wystarczy spłacić przynajmniej 10% zgromadzonego zadłużenia. Na zwrócenie reszty pieniędzy firma da kolejne 30 dni. Tutaj trzeba się już liczyć z dodatkową opłatą. Twisto nalicza sobie w takiej sytuacji 45 gr od każdych 10 zł zadłużenia. Po upływie 30 dni można ponownie wydłużyć termin spłaty, na dokładnie takich samych zasadach.

Ogromną zaletą tej oferty jest jednak fakt, że wspomniane 45 gr od 10 zł jest jedyną opłatą pobieraną przez Twisto. Serwis nie nalicza żadnych prowizji za założenie konta, prowadzenie rachunku czy wysłanie i aktywację karty. Jeśli wszystkie zobowiązania spłaci się w okresie 45 dni od dokonania pierwszego zakupu, użytkownikowi nie zostanie naliczona żadna dodatkowa opłata.

Jakby tego było mało, skorzystanie z tej oferty ułatwia robienie zakupów w sklepach zagranicznych. Wydawana do wirtualnego rachunku karta jest wielowalutowa. Można swobodnie płacić na przykład w euro czy dolarach, a firma gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale także atrakcyjne kursy przewalutowania.

Zalety karty wielowalutowej vs karta w jednej walucie obcej?

Twisto na pewno może ułatwiać robienie codziennych zakupów, ale dla wielu osób zaletą systemu będzie uproszczenie płatności walutowych. Ofertą mogą zainteresować się nawet te osoby, które nie potrzebują dodatkowego debetu. W tym przypadku system oferuje bowiem tzw. kartę wielowalutową, która niesie za sobą wiele korzyści.

Klasyczne konto zakładane w jednej walucie obcej wiąże się z niepotrzebnymi problemami. W przypadku chęci zakupu, trzeba przelać na nie odpowiednią kwotę i pogodzić się z wysokimi kosztami przewalutowania. Jeśli ktoś robi zakupy w różnych walutach, musi mieć przy sobie wiele różnych kart, a to kolejne opłaty.

W przypadku Twisto nie ma tego problemu. Wirtualne konto, do którego przypisuje się kartę płatniczą, jest w złotówkach. Zmiana na konkretną walutę danego sklepu następuje automatycznie i, jak zapewnia Twisto, kursy przewalutowania są bardzo atrakcyjne. Rozwiązuje to problem posiadania wielu kart, a i jednocześnie korzystanie z tego systemu jest zupełnie darmowe. Użytkownik po zrobieniu zakupów może od razu spłacić swoją należność, jeśli nie chce korzystać z przyznanego limitu kredytowego. Spłaty można dokonać natychmiast, nawet w ten sam dzień.

Gdzie można płacić? Obsługiwane kanały sprzedaży

Pewnie zastanawiacie się teraz, czy lista sklepów, w których można dokonywać płatności taką kartą jest jakoś ograniczona? Okazuje się, że absolutnie nie. Wszędzie tam, gdzie sklepy stacjonarne mają terminale płatnicze, można bez problemu finansować swoje zakupy. Wspomniana karta płatnicza jest obsługiwana przez MasterCard, co gwarantuje w zasadzie nieograniczone możliwości jej wykorzystania.

zakupy-onlineCiekawą opcją poprawiającą bezpieczeństwo jest usunięcie z kart tzw. numeru CVC. Jest on potrzebny przy każdej płatności kartą w internecie. Jego brak sprawia, że w przypadku zagubienia lub kradzieży karty, nie trzeba martwić się o to, że ktoś dokona nią zakupów. Jak w takim razie zapłacić? Kod dostępny jest w mobilnej aplikacji, do którego może zalogować się każdy zarejestrowany użytkownik.

Warto wspomnieć jeszcze o sieciach partnerskich. Niektóre sklepy współpracują z Twisto, wspierając jego system płatności. Skorzystanie z takiej oferty jest bardzo wygodne dla posiadacza karty. Zakupy opłaca się bowiem dosłownie jednym kliknięciem w aplikacji. Jak zapewnia firma, sieć partnerska w Polsce będzie nieustannie poszerzana. Dodatkowo jest obietnica, że już wkrótce zostaną wdrożone płatności Apple Pay. Dodatkowo użytkownicy mają dostać dostęp do wirtualnych kart płatniczych. Na chwilę obecną wydawana jest klasyczna, plastikowa jej wersja.

Opinie użytkowników

Wsparcie MasterCard naszym zdaniem jest najlepszym dowodem na to, że systemowi stworzonemu przez Twisto naprawdę można zaufać. Potwierdzają to liczne opinie użytkowników. Choć firma działa na polskim rynku od bardzo krótkiego czasu, to już zdążyła zebrać spore grono klientów. Większość z tych osób chwali sobie usługę.

Twisto – załóż darmowe konto TERAZ

Docenia się ją między innymi za brak opłat ukrytych, dobrze przygotowaną aplikację, wysokie limity kredytowe oraz bardzo duże bezpieczeństwo transakcji. Warto pamiętać o tym, że system jest stale rozwijany i na pewno wkrótce będzie oferował więcej możliwości. Z obserwacji opinii łatwo dojść do wniosku, że mnóstwo osób wybiera ten system również ze względu na wygodę płatności w obcych walutach.

Czy warto skorzystać z Twisto?

Oczywiście na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Twisto na pewno wydaje się dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które często kupują w zagranicznych sklepach internetowych. Tak naprawdę jednak wszyscy miłośnicy szeroko pojętych zakupów online mogą zyskać wiele na tej usłudze. Stały dostęp do limitu kredytowego, długi okres bezodsetkowy, a do tego brak dodatkowych opłat za prowadzenie konta – to naprawdę ważne zalety tej oferty.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

Twisto - opinie z forum:

 1. fotoman pisze:

  jakie dane trzeba podać przy rejestracji konta i jak długo czeka się na wysyłkę tej karty?

  1. Heniek pisze:

   Moim zdaniem warto, bo warunki są naprawdę atrakcyjne, a do tego również można odroczyć płatności, co w pewnych warunkach ma spore znaczenie dla domowego budżetu. Korzystam i jest to bardzo przyjemne, a spłata nie jest problemem

   1. Joanna pisze:

    Oczywiście, że warto. Ja korzystam przy zakupach stacjonarnych jak i internetowych. Dla mnie to bardzo wygodna forma płatności za zakupy.
    Sama rejestracja również ok – prosta i szybka. Trochę danych trzeba podać, ale to podstawa. Wszystko jest bezpieczne

  2. Magda pisze:

   Z tego co pamiętam to trzeba podać imię, nazwisko, adres, PESEL, numer dowodu osobistego. Co do wysyłki karty, to bardzo szybko do mnie przyszła, chyba na 3 albo 4 dzień. W każdym razie się jej jeszcze nawet nie spodziewałem. Cała rejestracja zresztą przebiega bardzo sprawnie i bezproblemowe – a korzyści z odroczonej płatności duże – wiec warto mieć taką opcję.

   1. Twisto – dzisiaj 12.04.24 załóż darmowe konto

   2. Nokko pisze:

    Na plus. Szybka i sprawne płacenie, wszystko odbywa sie bez najmniejszych problemów. Aplikacja działa po prostu bez zarzutu

  3. Oleq pisze:

   Wszystko odbywa się bardzo szybko. Warunki dobre, użytkowanie karty proste. Na tym mi najbardziej zależy

 2. qbee pisze:

  Mam takie pytanie, czy żeby korzystać z tego konta trzeba w ogóle rejestrować konto? Orientuje się ktoś może?

 3. theowl pisze:

  Czy naprawdę konieczne jest posiadanie tej karty płatniczej? Nie można tego wszystkie obsługiwać z poziomu aplikacji? Wydaje mi się, że to bezpieczniejsze rozwiązanie.

 4. moczul pisze:

  czy sa tu osoby, które zarejestrowały się w tym systemie? Dajcie znać, czy korzystanie z tego limitu kredytowego w okresie do 45 dni faktycznie wiąże się z brakiem dodatkowych opłat.

  1. Viola pisze:

   Tak, wszytko dokładnie tak jak opisano. Nie ma żadnego haczyka. Spłacasz w terminie i masz żadnych dodatkowych kosztów. Tak jakbyś pożyczyła kasę od mamy:)

 5. Anka pisze:

  Wszystko tak jak jest opisane. Po zarejestrowaniu płatność odroczona nawet o 45 dni (zależy kiedy dokonujesz płatności). Bez rejestracji – płatność do 21 dni. Dla mnie to duże ułatwienie przy kupowaniu szczególnie online, gdzie najpierw chcę obejrzeć i sprawdzić co kupiłam. Nie muszę blokować swoich pieniędzy.

  1. Kinga pisze:

   Korzystałam kilka razy bez rejestracji. Dopiero potem doczytałam o korzyściach z zarejestrowania się. Wszystko szybko i sprawnie. Mam teraz już kartę płatniczą i korzystam z Twisto prawie przy wszystkich zakupach. Mega fajne

 6. Rafał pisze:

  Również polecam. Rejestracja szybka i bez problemu, przyznany wnioskowany limit. Płacę głównie internetowo, tak najwygodniej, potem swobodnie spłacam. Mam wszystko pod kontrolą.

 7. Edek pisze:

  Bardzo łatwy i bezpieczny sposób na zakupy z odroczoną płatnością. Wszystkie formalności przechodzi sie online – nie jest to nic trudnego. Bez żadnych haczyków czy kruczków prawnych. Spłacasz w terminie – odroczenie jest bezkosztowe. Dla mnie super.

 8. Masza pisze:

  Założyłam konto żeby skorzystać z bonusu i myślałam, że po skorzystaniu zamknę. A okazało się, że takie konto to fajna i przydatna rzecz – można zrobić zakupy, gdy pustki na koncie osobistym. Skorzystałam już kilka razy z takiej formy płatności i działa wszystko tak jak jest opisane.

 9. Darek pisze:

  Korzystam od 3 miesięcy, co jakiś czas kupuję głównie rzeczy do domu, potem sobie spokojnie spłacam. W appce mam wszystko rozpisane, więc o niczym nie zapomnę. Karta przydatna i przyjemna w użytkowaniu

 10. Adrian90 pisze:

  Moja pierwsza wirtualna karta. Polecam. Bardzo mi się podoba, głównie dlatego, że są proste zasady, brak kruczków prawnych i prosta aplikacja

 11. Fiolka pisze:

  Mam wirtualną kartę. Płacę praktycznie w każdym sklepie, przy użyciu apki w telefonie. Bezpiecznie, szybko. Przy zakupach internetowych najlepsze jest to że nie blokuję własnych pieniędzy, a mam czas na obejrzenie towaru i ewentualny zwrot.

 12. Jacek pisze:

  Używam karty Twisto od roku i jestem zadowolona. W moim pakiecie można płacić kartą w sklepach stacjonarnych, ale wiem, że jest taki który obejmuje tylko płatności online. Każdy może dostosować pakiet do siebie. Można też rozłożyć większy zakup na 3 raty, np. na allegro

 13. Luke pisze:

  Twisto to bardzo fajna sprawa. Ja mam teraz program z wirtualną kartą, ale myślę o rozszerzeniu też na plastik. Na plus też możliwość rozłożenia zakupu na raty np. na allegro

 14. Paweł pisze:

  Witam , wszystko poszło sprawnie , założone konto w aplikacji w 3 min, później szybka weryfikacja i limit przyznany 🙂 fajne płatności online , możliwość rozłożenia zadłużenia nawet na 12 miesięcy !! Polecam !! Z moim kodem każdy nowy rejestrujący otrzyma 50 zł ! Kod – PAWELK523

 15. Sylwia pisze:

  Oczywiście, że warto płacić z Twisto. Ja korzystam bardzo często i według mnie jest szybkie, bezpieczne i wygodne. Warunki korzystania jasne.
  Polecam

 16. Lidka pisze:

  korzystam z Twisto często, przy zakupach stacjonarnych jak i internetowych. Nie miałam żadnych problemów z rejestracją czy działaniem konta.
  Bezpieczne, szybkie i wygodne zakupy

 17. Daria pisze:

  Rejestracja jest szybka i bezproblemowa. Jest minimum formalności przy zakładaniu karty

 18. Bożena pisze:

  Jasne, że się opłaci. Sama przerabiam temat. Możliwość odroczenia płatności się mocno przydaje. Plus za prostą rejestrację i szybką, pozytywną weryfikację

 19. Pati pisze:

  Korzystam często z płatności odroczonych Twisto. Wszystko działa jak należy. Zero negatywnych uwag. Odroczenie terminu zapłaty nie raz ratowało mnie z trudnej sytuacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *