Płatności przez internet – szanse i zagrożenia

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko można kupić przez Internet i nie trzeba wychodzić z domu. Sklepów internetowych jest coraz więcej. Właściciele żeby zachęcić użytkownika do zakupów właśnie w ich sklepie starają się zaoferować, jak najwięcej udogodnień. Jednym z takich udogodnień są różne formy płatności, dzięki temu kupujący może sam zdecydować, jaka forma płatności jest dla niego najlepsza. Jedną z form płatności, którą właściwie każdy sklep ma w swojej ofercie jest przelew bankowy. Właściwie każdy klient, który ma konto w banku może również korzystać z jego wersji internetowej. Osoba, która chce zrobić przelew online, wystarczy, że zaloguje się na swoim koncie i potwierdzi przelew.

Kolejną formą płatności jest karta kredytowa lub wirtualna. W przypadku karty kredytowej nie wiele sklepów internetowych honoruje tę formę płatności. Natomiast karta wirtualna to odpowiedni karty kredytowej tylko, że używana jest wyłącznie do przelewów internetowych.

Nie można np. zapłacić nią za zakupy w sklepie stacjonarnym. Osoba, która zdecydowała się na zapłacenie w sklepie kartą musi wybrać tą opcję i podać dane swojej karty. Wymagane jest podanie między innymi takich informacji jak: dane właściciela karty, jej numer oraz numer zabezpieczający.

Za zakupy w sieci można zapłacić również za pomocą serwisów pośredniczących w przekazywaniu płatności. Ta forma płatności gwarantuje nam, że sprzedający niemal natychmiast otrzyma informację o otrzymaniu przelewu. Dal tych jednak, co nie lubią płacić przez Internet pozostaje jeszcze jedna opcja, czyli płatność przy odbiorze osobie, która dostarczyła przesyłkę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]