Polacy coraz częściej kupują przez Internet. Co najczęściej?

Jak pokazują statystyki coraz więcej osób kupuje przez Internet i robi to regularnie. Głównie Polacy argumentują coraz częstsze kupowanie online tym, że oszczędzają czas, a produkty można często kupić po tańszych cenach niż w sklepach. Ponadto oferta produktów, które można kupić coraz bardziej się poszerza, a na otrzymanie przesyłki już nie trzeba długo czekać.W sumie liczba sklepów internetowych w 2012 roku wynosiła dwanaście tysięcy. W sumie produkty przez Internet kupiło ponad 60% Polaków. Do najczęściej kupowanych przez użytkowników produktów należą: książki (w tym ebooki), telefony i inne urządzenia mobilne, odzież, obuwie, kosmetyki, sprzęt AGD, sprzęt RTV, akcesoria sportowe, filmy, gry, zabawki dla dzieci, sprzęt fotograficzny oraz płyty.

Ponadto Polacy chętnie rezerwują również bilety lotnicze, noclegi oraz kupują wycieczki w internetowych biurach podróży. Częściej zakupy online robią mężczyźni, niż kobiety. Najczęściej są to osoby, które znajdują się w przedziale wiekowym do 25 lat. Natomiast najrzadziej kupują osoby, które skończyły przynajmniej 46 lat.

Najczęściej klientami sklepów internetowych są mieszkańcy województwa mazowieckiego oraz śląskiego. Ponadto coraz częściej i chętniej Polacy kupują online jedzenie w internetowych hipermarketach. Według prognoz liczba kupujących żywność przez Internet będzie stopniowo wzrastać. Zwłaszcza, że ceny produktów są podobne, jak w stacjonarnym sklepie, a nie ma trzeba wychodzić z domu i tracić czasu na chodzenie po sklepach.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Ja najczęściej kupuje ciuchy, bo chyba najbardziej się opłaca. Na allegro można złapać czasami jakiś w wyprzedaży czy też w aukcji

  2. julia pisze:

    Ja na początku nie moglam sie przełamać i kupować przez internet. Bałam sie strasznie. Pierwszy zakup kosztował mnie wiele nerwów. Nie myslałam ze tak szybko sie przekonam do zakupow onlina. teraz sobie nie wyobrazam ich nie robic xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *