Babbel – opinie, skuteczność! Czy to działa??? >>> Zobacz Forum

Chcesz nauczyć się języka obcego, ale brakuje Ci do tego motywacji? A może problemem jest to, że nie udało Ci się do tej pory znaleźć dobrego nauczyciela? Z pomocą takim, jak i wielu innym osobom, przychodzą nowoczesne narzędzia online.

Językowe kursy internetowe z każdym rokiem cieszą się rosnącą popularnością, a to prowadzi oczywiście do sytuacji, w której pojawia się coraz więcej oferujących je platform. Nie ułatwia to wyboru, dlatego w tym artykule przyjrzymy się jednej z takich stron – Babbel. Co to dokładnie jest, jakie są możliwości tej platformy oraz co sądzą o niej użytkownicy? Sprawdź już teraz!

Czym jest platforma Babbel?

W ogromnym skrócie można napisać, że Babbel to kombajn w branży kursów językowych. Mamy tutaj bowiem do czynienia zarówno z platformą internetową, jak i aplikacją mobilną. Oznacza to, że użytkownicy mogą uczyć się języków obcych na ekranie swojego komputera lub smartfona czy tabletu. Jednak jaką dokładnie wiedzę można zgłębiać?

Oferta jest bardzo szeroka, choć niestety okrojona pod kątem regionalnym. Dobrze posługując się językiem polskim, będziesz mógł zgłębiać swoją wiedzę jedynie pod kątem angielskiego lub niemieckiego. Osoby biegle posługujące się angielskim mają już większe możliwości. W tym języku dostępne są bowiem kursy duńskiego, francuskiego, rosyjskiego, norweskiego, szwedzkiego, hiszpańskiego i wiele więcej. Warto tutaj podkreślić, że możliwych kombinacji jest więcej, czego przykładem są lekcje rosyjskiego przygotowane w języku włoskim.

Wszystko to sprawia, że oferta językowa Babbel jest bardzo różnorodna i zależna od tego, jakiej narodowości jest użytkownik. Co warto jeszcze podkreślić, kursy są bardzo zróżnicowane pod kątem ich zakresu. Do wyboru są np. lekcje dla zaawansowanych, związane z językiem biznesowym czy zawodowym. Powinieneś zwrócić na to uwagę, zanim zdecydujesz się, na którąś z dostępnych na stronie opcji.

Co wyróżnia tę platformę językową na tle konkurencji?

Czy czytając o tej platformie, od razu na myśl przychodzą Ci proste aplikacje? To prawda, że często hasło „kursy językowe” jest mocno nadużywane. Nierzadko definiują one proste narzędzia, w których użytkownik musi od czasu do czasu coś kliknąć, odsłuchać materiału i generalnie odbywać ćwiczenia utrwalające słówka. W przypadku Babbel jest jednak inaczej.

Mamy tutaj pełnoprawne kursy językowe, choć oczywiście zamknięte w ramach aplikacji mobilnej. Co warto podkreślić, są one przygotowane przez doświadczonych lektorów, czym zresztą firma sama się chwali. W efekcie na platformie można opanować nie tylko słówka. Użytkownicy znajdą tam mnóstwo profesjonalnych materiałów wyjaśniających np. gramatykę czy zasady prawidłowej wymowy. Jako ciekawostkę warto dodać, że na Babbel można poznawać nawet mowę potoczną, w tym różne powiedzenia, nierzadko zabawne i przydatne w życiu codziennym.

Zweryfikowany
Nasz wybór

Kursy Babbel w najlepszej cenie na nowy rok 2023

Najlepsza aktualnie cena kursów Babbel
77 osób skorzystało
3 zostało

Poziom samych kursów jest bardzo wysoki, choć tak naprawdę wiele zależy od samego języka. Angielskiego z powodzeniem można się uczyć nawet na stopniu zaawansowania B2, z kolei innych na sporo niższym. Nie zmienia to jednak faktu, że platforma ta wygląda bardzo profesjonalnie i niewątpliwie daje duże możliwości w zakresie edukacji językowej.

Jakie rodzaje kursów dostępne są na Babbel?

Niewątpliwie aplikacja Babbel jest bardzo zróżnicowana, a mnogość dostępnych tam kursów imponuje. Jednak wszystkie je można podzielić na 3 podstawowe grupy, czyli lekcje:

 • o charakterze ogólnym – w zasadzie można je traktować również, jako podstawowe, gdyż są przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem obcym,
 • tematyczne – tak, jak wspominaliśmy wcześniej, mogą dotyczyć np. języka zawodowego, biznesowego, potocznego i wiele więcej,
 • skupiające się głównie na słownictwie – są o wiele prostsze od dwóch powyższych i polecane m.in. tym osobom, które chcą dobrze opanować tylko w miarę płynne porozumiewanie się w danym języku. To dobra opcja dla każdego, komu zależy na opanowaniu podstaw pozwalających na w miarę swobodne rozmawianie z obcokrajowcami.

Warto przy okazji wspomnieć o całkiem atrakcyjnej formie kursów językowych. Są one przygotowane w taki sposób, aby były maksymalnie proste i zrozumiałe, a jednocześnie bardzo angażowały użytkowników. Do tego istnieje tutaj niezwykle ciekawy system ułatwiający przyswajanie już zdobytej wiedzy, a więc związany z powtórzeniami.

Ile trzeba zapłacić za dostęp do kursów?

Nie będziemy ukrywać, że korzystanie z platformy językowej lub aplikacji mobilnej wymaga poniesienia pewnych opłat. Mamy tutaj do czynienia z abonamentem, który, co ważne, daje dostęp do wszystkich narzędzi oraz kursów dostępnych na stronie.

Cena zależy oczywiście od wybranego języka, a ponieważ jest ich dużo, zaprezentujemy tylko przykładową. Jeśli chciałbyś uczyć się angielskiego, do wyboru masz 3 opcje, czyli dostęp do platformy na:

 • 3 miesiące,
 • 6 miesięcy,
 • 12 miesięcy.

Jak nie trudno się domyślić, im dłuższa subskrypcja, tym niższa cena jednostkowa, a więc opłata miesięczna. Z góry musisz zapłacić odpowiednio 104,97 zł, 167,94 zł i 239,98 zł. Daje to kolejno koszt za miesiąc na poziomie około 35, 28 oraz 20 zł. Czy to dużo? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie samodzielnie.

Jaką opinią cieszy się platforma Babbel?

Dobrze przygotowany system powtórek, mnóstwo materiałów dydaktycznych oraz ogólny, wysoki poziom kursów językowych to najważniejsze zalety, jakie wymieniają użytkownicy. Z drugiej strony platformie dość często zarzuca się ubogą ofertę lekcji przygotowanych w konkretnych języka. Niewątpliwie po polsku można uczyć się tylko niemieckiego lub angielskiego, co mocno ogranicza możliwości wykorzystania tej platformy.

Niemniej jednak zbiera ona ogólnie bardzo przyzwoite oceny. Na przykład w popularnym serwisie Trustpilot ma obecnie 4,5 na 5 możliwych gwiazdek. Ranga ta bazuje na ponad 18 tysiącach recenzji, a więc z pewnością wzbudza ona duże zaufanie.

Naturalnie są to tylko opinie i jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat platformy językowej Babbel, powinniście poznać jej możliwości na własnej skórze. Pod tym kątem mamy chyba niezłą informację. Firma gwarantuje zwrot pieniędzy w przeciągu 20 dni od wykupienia subskrypcji. Można z niego skorzystać, jeśli z jakiegoś powodu narzędzia nie sprostają oczekiwaniom użytkownika. Jak można dowiedzieć się ze strony, wystarczy zgłosić swoje uwagi do obsługi klienta, aby otrzymać zwrot wszystkich poniesionych kosztów.

Czy warto uczyć się z tą platformą językową?

Pamiętajcie, że to czy, warto korzystać z tej konkretnej platformy językowej, zależy od wielu czynników. Musicie odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytania, czego chcecie się nauczyć, do czego potrzebujecie znajomości danego języka oraz jak dobrze znacie go obecnie.

Do tego dochodzą oczywiście kwestie tego, czy sama platforma spodoba Wam się wizualnie, jak i pod kątem jej obsługi. Z tego powodu ostateczną decyzję pozostawiamy Wam. Niemniej jednak, jeśli mieliście już do czynienia z platformą Babbel, podzielcie się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami!

Zweryfikowany
Nasz wybór

Kursy Babbel w najlepszej cenie na nowy rok 2023

Najlepsza aktualnie cena kursów Babbel
77 osób skorzystało
3 zostało
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Babbel - opinie z forum:

 1. skrzykrz pisze:

  Mnie bardzo ciekawi, czy na tej platformie są prowadzone lekcje bezpośrednie, czyli z profesjonalnymi lektorami?

 2. a.mason pisze:

  Ktoś może korzystał z tego zwrotu w przeciągu 20 dni? Kusi mnie, żeby sprawdzić możliwości tej platformy, ale obawiam się, że w razie czego ciężko będzie odzyskać pieniądze.

 3. akner pisze:

  są tu może osoby, które korzystały z tych kursów? Podpowiedzcie proszę, czy warto, jeśli potrzebuję podszlifować angielskie do matury na poziomie zaawansowanym, będę mega wdzięczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *