Ranking najlepszych kursów języka niemieckiego online w 2024 roku

Chciałbyś nauczyć się języka niemieckiego, ale obawiasz się, że zadanie to po prostu Cię przerośnie? Dziś na rynku czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych narzędzi, które sprawiają, że każdy może szybko opanować podstawy językowe. Wystarczy tylko odrobina czasu, chęci i oczywiście własnego zaangażowania. Do osiągnięcia swojego celu możesz korzystać z różnorodnych stron oferujących kursy online. Do tego dochodzą liczne aplikacje, m.in. na urządzenia mobilne. Zastanawiasz się, co wybrać? Pomoże Ci w tym przygotowany przez nas ranking najlepszych stron i aplikacji do nauki języka niemieckiego – zapoznaj się z nim już teraz!

Tytułem wstępu

Mnogość narzędzi ułatwiających naukę języka obcego, w tym niemieckiego, jest obecnie niezwykła. Z jednej strony to zaleta, ale z drugiej także wada, gdyż wybranie konkretnych może sprawiać problemy. W sieci znajdziesz mnóstwo stron internetowych, z których każda nierzadko proponuje dziesiątki kursów językowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku aplikacji – są bardzo zróżnicowane, wyposażone w różne funkcje. Jak się w tym wszystkim połapać?

Trudność wyboru wynika przede wszystkim z niemożliwości dokładnej oceny jakości kursów dostępnych w danym miejscu. To głównie w tym celu powstał nasz ranking. Przed jego przygotowaniem zajęliśmy się bardzo wnikliwą weryfikacją możliwości każdej strony oraz aplikacji związanej z nauką języka niemieckiego. Dokładna analiza wielu aspektów pozwoliła nam na przygotowanie rzetelnego zestawienia, z którym możesz zapoznać się już teraz.

Darmowe vs płatne

Zanim przejdziemy do rankingu, warto na chwilę zatrzymać się przy jeszcze jednej ważne kwestii – wybór pomiędzy darmowymi, a płatnymi kursami językowymi. Co będzie lepsze? Niestety, choć brak opłat za narzędzia do nauki języka niemieckiego kusi, tak musisz mieć świadomość tego, że zazwyczaj odbywa się to kosztem jego jakości. Co to oznacza?

Darmowe kursy są przede wszystkim mniej efektywne, nierzadko przygotowywane przez niedoświadczone osoby. Oprócz tego przekazują one wiedzę w mocno ograniczonym zakresie. Jeśli chcesz nauczyć się języka obcego tylko w stopniu komunikatywnym, aby wykorzystać go np. w czasie wyjazdów wakacyjnych, powinno to wystarczyć. Jednak licząc na dużo większe efekty, powinieneś zainwestować w płatne narzędzia.

Wnosząc opłatę, możesz liczyć nie tylko na dostęp do profesjonalnych materiałów dydaktycznych. Nierzadko zyskujesz także dostęp m.in. do lektorów, którzy mogą prowadzić z Tobą indywidualne zajęcia. Płatne strony i aplikacje często oferują także szereg dodatkowych funkcji. Może to być np. rozbudowana oferta z ćwiczeniami czy zadaniami, dzięki którym utrwalisz wiedzę oraz zweryfikujesz efektywność nauki.

Czas w takim razie przejść do tego, co najważniejsze – rankingu najlepszych stron i aplikacji do nauki języka niemieckiego. Zobaczmy, które z nich warto wybrać!

Żeby nie marnować Twojego czasu:

1. eTutor.pl

eTutor.pl to profesjonalna platforma internetowa, która obecnie cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Nic w tym dziwnego – jest chwalona za profesjonalnie przygotowane kursy, mnóstwo materiałów ułatwiających utrwalanie wiedzy oraz przystępne ceny. Strona internetowa pomaga w nauce wielu języków obcych, w tym niemieckiego, którego dotyczy poniższy ranking. Dlaczego warto rozpocząć edukację przy jej wsparciu?

Do najważniejszych zalet platformy internetowej eTutor.pl należy zaliczyć m.in.:

 • dostęp do bardzo krótkich, ale niezwykle efektywnych lekcji – jak gwarantuje firma, trwają one zaledwie 15 minut i to w zupełności wystarczy, aby opanować zawarty w nich materiał,
 • specjalne narzędzia inteligentnych powtórek – wystarczy odpowiednio je skonfigurować, a nowoczesny system sam zaproponuje Ci materiały do powtórzenia tak, aby maksymalnie zintensyfikować proces ich zapamiętywania,
 • zachęty do nauki w postaci osiągnięć oraz monet, które można wymieniać na nagrody – każdy większy sukces jest nagradzany, co bardzo skutecznie motywuje do stałego podnoszenia swojej wiedzy językowej,
 • mnóstwo atrakcyjnych gier językowych – nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest zdecydowanie najskuteczniejsza.

Co warto dodać, z pomocą tej platformy można poznawać język niemiecki na wielu poziomach – od A1 aż do C1. O tym, który z nich wybrać, dowiesz się na początku, wykonując tzw. test poziomujący. Do tego w systemie jest obecnie ponad 700 lekcji, na których nauczyć można się nie tylko słówek, ale i gramatyki, czytania oraz rozumienia ze słuchu. W materiałach dydaktycznych jest wiele nagrań dźwiękowych, za których przygotowanie odpowiadali najlepsi native speakerzy.

Platforma językowa eTutor.pl chwalona jest przez samych użytkowników również za przystępne ceny lekcji. W przypadku języka niemieckiego obecnie zapłacisz 99 zł za 3-miesięczny dostęp do kursu i jest to najkrótszy dostępny abonament. Jednak, co ważne, im będzie on dłuższy, tym niższa cena jednostkowa. W powyższym przypadku każdy miesiąc nauki kosztuje 33 zł. Możesz jednak wykupić również abonament na 2 lata, płacąc 399 zł. Oznacza to, że koszt miesięczny to niecałe 17 zł.

Jakby tego było mało, możliwości platformy da się przetestować bez zobowiązań – każdy nowy użytkownik może skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

2. Babbel

Zdecydowanym wiceliderem w naszym rankingu są kursy językowe oferowane przez Babbel. W tym przypadku użytkownicy mogą uczyć się niemieckiego na dwa sposoby – samodzielnie poprzez aplikację mobilną lub w ramach lekcji online prowadzonych w czasie rzeczywistym. W efekcie platforma ta przygotowała ofertę dla każdego, zarówno osób zabieganych, jak i mogących nieco więcej poświęcić się nauce.

Co dokładnie oferuje Babbel? Do najważniejszych zalet tych kursów należy zaliczyć:

 • innowacyjne metody nauki komunikacji w języku niemieckim,
 • wiele ciekawych zajęć szlifujących czytanie, rozumienie ze słuchu oraz gramatykę,
 • mnogość ćwiczeń ułatwiających utrwalanie nabytej wiedzy językowej,
 • mnóstwo materiałów dydaktycznych – odpowiednie kursy znajdą zarówno osoby, chcące kompleksowo szlifować niemiecki, jak i poznać jedynie podstawy w celu lepszej komunikacji.

Dostęp do platformy Babbel, podobnie jak w eTutor.pl, jest udzielany na zasadzie opłaty abonamentowej. Ceny są za to nieznacznie wyższe. Przy opłacie za 3 miesiące z góry, koszt miesięczny to niecałe 35 zł. W abonamencie rocznym spada on do prawie 28 zł za każde 30 dni dostępu.

3. Busuu

Podium naszego rankingu zamyka Busuu i tym razem jest to platforma, która udziela dostęp do kursów językowych wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Oferta może więc nie trafić do każdego, ale jeśli nauka np. z poziomu smarttfona nie jest dla Ciebie przeszkodą, warto jej spróbować. Opłaca się to tym bardziej, że po założeniu konta możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Co narzędzie to ma do zaoferowania?

Busuu wyróżnia się przede wszystkim krótkimi, ale bardzo intensywnymi lekcjami. Co ważne, użytkownik może uczyć się języka niemieckiego do wykorzystania na co dzień lub biznesowego. Do tego mamy tutaj ciekawą metodę szlifowania umiejętności komunikacyjnych. Ucząc się mówienia po niemiecku, będziesz mógł rozmawiać z użytkownikami aplikacji, dla których język ten jest rodzimy!

Co warto podkreślić, nauka jednego języka jest tutaj całkowicie darmowa. Tracisz jednak dostęp do wielu narzędzi oferowanych w ramach aplikacji. Dostęp do nich uzyskasz po założeniu konta premium, które wiąże się z opłatą. Aktualnie ceny zaczynają się od niecałych 10 euro miesięcznie.

4. Memrise

Tuż za podium postanowiliśmy umieścić Memrise. Dość wysoka pozycja to przede wszystkim zasługa bardzo ciekawej formy nauki języka niemieckiego, jaką oferuje ta platforma. Łączy ona bowiem wykorzystywane klasycznych fiszek z mnemotechnikami. Do tego dochodzi bardzo precyzyjnie opracowany system, który w odpowiednich momentach dnia zachęca użytkownika do powtarzania informacji. Dzięki temu platforma gwarantuje wysoką skuteczność nauki języków obcych.

Warto jednak podkreślić, że Memrise nie będzie narzędziem dla osób, które chcą nauczyć się niemieckiego w stopniu zaawansowanym. Aplikacja mobilna umożliwia bowiem poznanie języka w stopniu pozwalającym na swobodną, codzienną komunikację. Jest więc doskonała m.in. dla ludzi często podróżujących po świecie.

5. Rosetta Stone

Kolejna w naszym zestawieniu jest platforma Rosetta Stone. Za jej stworzenie odpowiada firma, która od lat specjalizuje się w tworzeniu różnorodnych narzędzi językowych. W tym przypadku mamy do czynienia z prawdziwym kombajnem. Jeśli rozpoczniesz swoją naukę niemieckiego na tym portalu, będziesz mógł to robić poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Firma chwali się innowatorską metodą nauczania, która nie tylko zapewnia wysoką efektywność zdobywania wiedzy językowej w zakresie komunikacji. Znajdujące się na platformie lekcje pozwalają bowiem także na szlifowanie gramatyki, pisania oraz rozumienia ze słuchu. Co warto dodać, kursy można pobierać na urządzenia i uruchamiać offline w dowolnej chwili.

Dostęp do platformy jest oczywiście płatny, ale ciekawostką jest to, że można go odblokować dożywotnio. Obecnie kosztuje to niecałe 175 lub 239 euro. Opcja droższa otwiera drogę do zajęć prowadzonych przez profesjonalnych lektorów. W tańszej nauka niemieckiego jest w pełni samodzielna.

6. Duolingo

To kolejny portal w naszym rankingu, który promuje innowacyjną metodę nauki języka obcego, w tym niemieckiego. W Duolingo odbywa się na zasadach tzw. grywalizacji. To nic innego, jak autorski system motywacyjny. Poprzez różnorodne wyzwania oraz zabawnie przygotowane przypomnienia, zachęca on zarówno do powtarzania już przyswojonej wiedzy, jak i nabywania nowej.

Należy tutaj podkreślić, że Duolingo jest raczej platformą przeznaczoną dla osób, które zaczynają od podstaw przygodę z językiem niemieckim. Poziom kursów nie jest bowiem zbyt wysoki, ale spokojnie pozwoli na opakowanie najważniejszych kwestii związanych z komunikacją oraz gramatyką. Co warto podkreślić, portal oferuje specjalne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym.

Warto dodać jeszcze, że Duolingo to platforma całkowicie bezpłatna. Jednak korzystając z niej w takiej formie, musisz liczyć się z często wyskakującymi reklamami. Można jednak je usunąć, wykupując abonament, który miesięcznie kosztuje niecałe 7 dolarów.

7. Nauka z nativem na platformie Fiverr

Nasz ranking zamyka platforma Fiverr, w której to nauka języków obcych jest tak naprawdę jedną z wielu dostępnych usług. Oferta także jest wyjątkowa – pozwala na organizowanie zajęć online, które prowadzić będą profesjonalni native speakerzy. Wystawiają oni ogłoszenia na stronie z informacją zarówno o zakresie prowadzonych lekcji, jak i ceną. Korzystanie z tego portalu może być więc świetnym sposobem na podszlifowanie języka niemieckiego, np. przed ważnym egzaminem.

8. Samodzielna nauka

Na koniec poruszymy jeszcze kwestię nauki samodzielnej. Przez konieczność opłacania abonamentu na większości platform, które powyżej opisaliśmy, zastanawiasz się właśnie nad taką formą edukacji? Choć wydaje się to kuszące, tak musisz mieć świadomość licznych wad tego rozwiązania.

Po pierwsze nauka we własnym zakresie wymaga dużego samozaparcia i systematyczności. Do tego dochodzi fakt, że bez wsparcia specjalistów trudniej będzie Ci pojąć wiele zawiłości językowych. Pamiętaj, że posiadanie wielu książek to zdecydowanie za mało.

Co gorsza, samokształcenie językowe może prowadzić również do wyrabiania w sobie błędnych nawyków. Dotyczy to przede wszystkim kwestii wymowy – choć możesz posiłkować się np. darmowymi materiałami filmowymi nagrywanymi przez lektorów, tak może to nie wystarczyć.

Wszystkie powyższe powody sprawiają, że zdecydowanie warto skorzystać z oferty kursów na profesjonalnej platformie językowej. Przygotowany przez nas ranking stron i aplikacji do nauki niemieckiego z pewnością ułatwi Ci podjęcie słusznej decyzji!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

A Wy jakie strony do nauki niemieckiego polecacie?

 1. bratek1 pisze:

  Czy są tutaj jakieś osoby, które korzystały z kursów na jednej z powyższych platform? Szukam opinii na ich temat, poważnie zastanaiwam się nad rozpoczęciem nauki niemieckiego. Potrzebuje go do pracy, więc biznesowy mnie interesuje.

 2. jak to wygląda w kwestii nauki offline? Czy wszystkie te platformy daja taką możliwość, czy są miejsca, gdzie kursy tylko online?

 3. el_greco pisze:

  dajcie znac proszę, co sądzicie o etutor. Widzę, że ma naprawdę dobre opinie. Czy korzystając z niego mogę przygotować się do matury z niemieckiego na poziomie zaawansowanym? Będę mega wdzięczny za jakieś informacje!

 4. Odradzam szkoleniajezykowe eu
  Chwalą się metodą imersjii. Za 249 zł otrzymałam kurs j. niemieckiego na płycie na której jest tylko głos. Bardzo zachwalają swoje kursy ale nie pokazują lekcji przykładowej. Kurs na plycie zawiera 40 lekcji ale do odsłuchania. Dla osoby poczatkującej nie znającej zasad czytania i gramatyki bez widzenia słów jest nie do opanowania. Pieniądze wyrzucone wbłoto – nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *