Tutlo – opinie. Czy taki dobry kurs angielskiego? My już wiemy

W dzisiejszych czasach, aby nauczyć się języka angielskiego, wcale nie musisz zapisywać się na różnego rodzaju stacjonarne kursy prowadzone w szkołach.

Są zazwyczaj drogie, ale przede wszystkim wymagają dużego zaangażowania, z racji konieczności osobistego wybierania się na zajęcia i tym samym poświęcania swojego czasu.

Dla wielu osób ciekawszą alternatywą będzie nauka zdalna, z poziomu fotela w domu i komputera lub nawet smartfona. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym platformom językowym. Zalicza się do nich m.in. Tutlo.com, strona, której przyjrzymy się nieco bliżej. Sprawdź już teraz, czym jest oraz jaką ofertę przygotowała dla swoich użytkowników, a do tego dowiedz się, jakie są opinie na jej temat.

Na skróty:

1. Jak z jakością usług oferowanych przez Tutlo?

Platforma Tutlo szczyci się bardzo wysoką jakość ofertowanych usług związanych z nauką języka angielskiego. Ma to być zasługa nie tylko dobrze przygotowanej strony i skryptów odpowiedzialnego za powtórki, ale także współpracy z profesjonalnymi native speakerami.

2. Jakie są przeważające opinie o platformie?

Tutlo może pochwalić się przyzwoitymi recenzjami. Na platformie Trustpilot ma obecnie nieco ponad 4 gwiazdki na 5 możliwych, co jest naprawdę dobrą opinią.

3. Czy można polecić Tutlo?

Z pewnością warto polecić Tutlo chociażby z tego powodu, że każdy ma możliwość odbycia bezpłatnej lekcji próbnej. Bez płacenia pieniędzy i żadnych innych zobowiązań można więc osobiście przekonać się, czy poziom tej platformy językowej jest odpowiadający.

Tutlo – 23.05.24 – ceny promocyjne + GRATISY

Na początek krótka historia

Jak już wiesz, Tutlo jest internetową platformą oferującą możliwość zdalnej nauki języka angielskiego. Opisując ją warto zacząć od tego, że jest w pełni polskim projektem – jego twórcami są dwaj Polacy, Damian Strzelczyk oraz Tomek Jabłoński. Uruchomienie portalu byłoby niemożliwe gdyby nie podjęcie współpracy z pewną szkołą językową oraz znanym internetowym słownikiem języków obcych.

Założeniem od początku było to, aby przygotować platformę e-learningową z jednej strony bardzo przejrzystą i prostą w obsłudze, ale jednocześnie profesjonalną, gwarantującą wysoki poziom edukacji. Cel ten niewątpliwie udało się osiągnąć, gdyż Tutlo bardzo szybko spopularyzowało się w Polsce. O ogromnym sukcesie świadczy także fakt, że w ostatnim czasie firma rozpoczęła swoją ekspansję na rynkach innych krajów europejskich. Pojawiają się też nowe siedziby stacjonarne, a sama platforma nieustannie jest rozwijana.

Co oferuje ta platforma do nauki języka angielskiego?

Śmiało można stwierdzić, że Tutlo jest platformą promującą model nauki języka angielskiego na żądanie. Oznacza to brak sztywnych, z góry określonych grafików prowadzenia zajęć. Każdy użytkownik sam ustala dogodne dla siebie terminy na naukę, osobiście kontaktując się z tutorami lub native speakerami. Na czym to wszystko polega?

Wyjątkowość tej platformy w dużej mierze wynika z tego, że łączy ona niejako charakter elearningowy z portalem ogłoszeniowym. Choć może wydawać się to dziwne, w rzeczywistości okazuje się połączeniem idealnym. Na Tutlo każda osoba, która ma dostateczną znajomość języka angielskiego i chęć do dzielenia się nią, może prowadzić zajęcia dla kursantów. Z jednej strony jest to więcej miejsce do nauki, a z drugiej portal mogący stać się źródłem dodatkowego lub nawet głównego dochodu.

Wracając jednak do samej nauki, na chwilę obecną Tutlo zrzesza setki profesjonalnych native speakerów oraz tutorów, którzy dostępni są dla kursantów pomiędzy godziną 7, a 22. Oczywiście nie oznacza to, że pracują tyle godzin, ale w tym czasie każdy może zalogować się na portal, znaleźć nauczyciela i rozpocząć z nim lekcje.

Ważną zaletą platformy jest edukacja indywidualna. Zajęcia odbywają się w formie rozmów wideo, a wszystko to poprzez narzędzie online na komputery lub aplikację mobilną. Po zapisaniu się na lekcje można swobodnie ustalić grafik z nauczycielem. Płatność pobierana jest za każdą godzinę lekcyjną i poszczególnie osoby zajmujące się nauką proponują różne stawki.

Warto tutaj jeszcze podkreślić, że Tutlo skupia się nie tylko na użytkownikach indywidualnych. Stale rozbudowywana jest oferta kursów dla firm, z których skorzystało już wielu przedsiębiorców, w tym nawet znane marki, jak Panek czy eObuwie.

Jaki jest poziom nauki angielskiego na Tutlo?

Źródło: https://pl.tutlo.com/

Na chwilę obecną platforma oferuje kilkadziesiąt rodzajów kursów języka angielskiego na różnych poziomach trudności. Są zajęcia ogólne, z naciskiem na gramatykę, naukę języka w mowie czy nawet biznesowego. Oddzielną grupę stanowią kursy dla dzieci powyżej 7 roku życia, a nawet młodszych juniorów. Oferta jest oczywiście dużo szersza i trudno byłoby opisać ją w całości, dlatego każdego zainteresowanego zachęcamy po prostu do zapoznania się z informacjami na stronie Tutlo.com.

Ile kosztuje nauka na platformie Tutlo?

Opisując kwestie związane z cenami na Tutlo, warto zacząć o to, że każdy użytkownik ma prawo do odbycia jednej lekcji próbnej zupełnie za darmo. Dotyczy to momentu wyboru konkretnego tutora lub native speakera. Jeśli dana oferta Cię zainteresuje, nauczyciel, z którym się umówisz, ma obowiązek przeprowadzenia bezpłatnej godziny lekcyjnej. Po jej zakończeniu możesz podjąć decyzję o dalszej współpracy lub z niej zrezygnować.

Kolejne zajęcia są już płatne, a koszt zależy tutaj po prostu od oferty tutora lub native speakera.

Obecnie ceny wahają się przeciętnie w zakresie od 20 do 30 zł. Pamiętaj, że jest to kwota za kilkadziesiąt minut, gdyż tyle powinna trwać godzina lekcyjna. Ma to istotną zaletę, gdyż duże ograniczenie czasowe sprawia, że nauka jest bardzo intensywna.

Aktualne promocje Tutlo przedstawione są w tabelce poniżej:

Co o platformie uważają sami użytkownicy?

Ocena 4,2 gwiazdek na 5 możliwych w popularnym portalu Trustpilot to naprawdę niezła rekomendacja dla tej platformy e-learningowej. Użytkownicy w swoich opiniach chwalą sobie m.in. wysoką jakość zajęć, przyjemną atmosferę w trakcie lekcji oraz ogromną swobodę w zakresie ustalania harmonogramu kursów.

Pojawia się też sporo informacji potwierdzających bardzo dobry poziom nauczania języka angielskiego.

Czy warto uczyć się angielskiego na Tutlo?

Pewnie wielu z Was zadaje sobie teraz to pytanie, ale niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie udzielić na nie odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, czego oczekujecie od zajęć z języka angielskiego.

Niewątpliwie dużą zaletą jest tu fakt, że z racji istnienia aplikacji mobilnej Tutlo, w zajęciach można uczestniczyć z praktycznie każdego miejsca na świecie – wystarczy smartfon i dostęp do internetu. Do tego podkreślamy jeszcze raz, że lekcja próbna jest bezpłatna, a więc można zapoznać się z poziomem oferowanych usług. Warto spróbować!

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.3]

Tutlo - opinie z forum:

 1. adam pisze:

  czy jeśli zdecyduje się na współpracę z danym native speakerem, to muszę mu z góry zapłacić za zajęcia? Jeśli tak, to ile lekcji minimum trzeba wykupić i czy w razie czego można zrezygnować, odzyskując kasę?

  1. marc pisze:

   rozliczasz sie z Tutlo bezposrednio a oni z nativami, wygodnie w sumie

 2. ktoś korzystał? Można w jakiś sensowny sposób weryfikować tam nauczycieli?

  1. marc pisze:

   generalnie nauczyciele sami się weryfikują, masz oceny – nie podoba się to zmieniasz

 3. Tutlo: 23.05.24 – 3 miesiące nauki GRATIS.

 4. Jakie są opcje płatności w przypadku zdecydowania się na kurs poprzez ten portal?

  1. Iwona pisze:

   Za pośrednictwem Tutlo podpisujesz umowę z bankiem i płacisz co miesiąc na konto bankowe przypisane do twojej umowy. Ja mam podpisaną umowę na 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *