Bestcena – czy warto robić zakupy w tym sklepie? Wasze opinie i doświadczenia!

aktualizacja 31.01.2020 – sklep Bestcena ma zablokowane na czas kontroli skarbowej konta bankowe, stąd obecne zamówienia mogą nie być realizowane na bieżąco.

Elektronika na stałe wdarła się już dzisiaj do naszego codziennego życia. Jej zakup może sprawiać ogromną radość, ale i nierzadko sieje on spustoszenie w portfelach.

Czy jest jakakolwiek możliwość, aby zamawiać dobrej klasy urządzenie elektroniczne w dobrej cenie? Taką opcję oferuje obecnie sklep internetowy bestcena.pl, któremu teraz przyjrzymy się nieco bliżej.

Krótko o sklepie

Bestcena – strona główna. Źródło: http://bestcena.pl

Firma ma dość bogatą historię na polskim rynku, gdyż działa nieprzerwanie już od dobrych 10 lat i na pewno może pochwalić się wieloma sukcesami. Z informacji oficjalnie podawanych na stronie firmy możemy dowiedzieć się między innymi, że regularnie prowadzone są negocjacje z kolejnymi dystrybutorami elektroniki w Polsce. Tym samym sklep stale poszerza swój asortyment, nie tylko pod kątem rodzajów urządzeń, ale także marek, które można tam zamówić.

Niezwykle istotne jest to, że firma stawia tylko i wyłącznie na znanych producentów. Nie ma tutaj mowy o kupowaniu urządzeń kompletnie nieznanych marek, niepewnych, których gwarancja może być tylko na papierze. Z ciekawostek warto dodać, że firma chwali się dzisiaj mianem największego sprzedawcy smartfonów na terenie Polski, mając przy tym ponad 99% zadowolonych klientów.

Asortyment – co znajdziemy w ofercie sklepu?

Wchodząc na stronę internetową sklepu, na pewno wiele osób będzie mocno zaskoczonych tym, jak szeroki wybór urządzeń można znaleźć w tym miejscu. Oprócz takiej elektroniki, jak telefony komórkowe, smartwache czy tablety oraz komputery znajdziemy również sporo sprzętu RTV i AGD, w tym między innymi:

 • nowoczesne telewizory;
 • profesjonalne ekspresy do kawy;
 • kamery oraz aparaty cyfrowe;
 • konsole do gier.

Asortyment sklepu internetowego został dość dobrze podzielony na osobne kategorie, do których jest prosty dostęp, a więc znalezienie interesującego nas sprzętu nie powinno stanowić żadnego problemu.

Ceny – czy zakupy są opłacalne?

Główny asortyment

Czas przejść jednak do kwestii cen, które w tym przypadku są bardzo istotne. Firma BestCena na każdym kroku chwali się, że oprócz szerokiego wyboru sprzętu elektronicznego znanych producentów, może poszczycić się również najniższymi obecnie na rynku cenami.

Przyglądając się poszczególnym urządzeniom faktycznie możemy stwierdzić, że w wielu przypadkach ceny są o wiele niższe niż w sklepach konkurencji. Jak to jest możliwe, skoro firma nie specjalizuje się w sprzedaży hurtowej?

Kluczem do sukcesu jest tutaj na pewno stała współpraca z bardzo dobrymi dystrybutorami. Urządzenia zamawiane przez sklep w dużych ilościach od dobrych hurtowników mają bardzo atrakcyjną cenę. Jednocześnie skupianie się głównie na sprzedaży internetowej sprawia, że firma ma niskie koszty własne, a to oczywiście przekłada się na sam poziom cen.

Promocje

Chcesz kupić telefon?

Jakby tego było mało, w sklepie internetowym bardzo często znajdziemy oferty promocyjne. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu z outletu, który w tym przypadku wcale nie oznacza zakupu urządzenia przestarzałego, z końcówki serii produkcyjnej. Wręcz przeciwnie, jest to po prostu sprzęt pochodzący ze zwrotów.

BestCena posiada szeroki wybór urządzeń elektronicznych, które powróciły od klientów w ustawowym terminie 14 dni na zwrot od momentu zakupu. Jest to sprzęt pełnowartościowy, choć może mieć pościągane fabryczne folie i uszkodzone opakowania.  Cena jest jednak na tyle atrakcyjna w tym przypadku, że nierzadko jest to rozwiązanie naprawdę opłacalne.

Gwarancja na sprzedawany sprzęt

Osoby decydujące się na zakup w tym miejscu nie powinny obawiać się mocno o swoje bezpieczeństwo. Każdy zakupiony sprzęt posiada bowiem pełną gwarancję producenta i w razie problemów firma gwarantuje swoje wsparcie, dzięki któremu reklamacja nie powinna stanowić problemu.

Procedura reklamacyjna jest tutaj prosta i naprawdę przejrzysta. Dużą zaletą gwarancji realizowanej przez sklep jest to, że bez obawy można kupować urządzenia chińskich producentów, chociażby Xiaomi czy Meizu.

Opinie klientów sklepu

Ponad 99% zadowolonych klientów…tak firma reklamuje się na swojej oficjalnej stronie internetowej. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu, czy faktycznie ma to odzwierciedlenie w opiniach oraz komentarzach od osób, które zdecydowały się z tej oferty skorzystać. Okazuje się, że w sieci naprawdę trudno znaleźć opinie negatywne, które w znaczący sposób zniechęcałyby do zakupu.

Najczęściej wymienianą zaletą jest na pewno szybka dostawa oraz niska cena. Nie znaleźliśmy jednak dodatkowo żadnych informacji o tym, że sprzedawany sprzęt jest nieoryginalny bądź nosi wyraźne ślady użytkowania, oczywiście poza urządzeniami z outletu.

Czy warto kupować?

Miłośnicy sprzętu elektronicznego na pewno będą bardzo zadowoleni z możliwości kupowania oryginalnych urządzeń w konkurencyjnej cenie. BestCena jest jednak tak naprawdę miejscem godnym polecenia każdemu, a przynajmniej naszym zdaniem. Kupujący są tutaj naprawdę dobrze chronieni, firma udziela pełnej gwarancji, a proces składania zamówień jest wyjątkowo prosty.

Click to rate this post!
[Total: 33 Average: 2.6]

Bestcena - opinie z forum:

 1. sopel pisze:

  zauważyłem, że oni sprzedają też chińskie telefonu. Wiecie może czy są to urządzenia pochodzące z polskiej dystrybucji, a więc gwarancja realizowana jest na terenie kraju? Dajcie znać proszę bo bardzo podobają mi się ceny tego sprzętu.

 2. rak39 pisze:

  są tutaj jakieś osoby, które skusiły się na sprzęt z wyprzedaży? Interesują mnie telefony komórkowe. Nie kupuje się kota w worku, naprawdę jest to pełnowartościowy sprzęt?

 3. ocet pisze:

  gdzie są informacje o kosztach wysyłki???? Za nic nie mogę tego nigdzie znaleźć, proszę o pomoc!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *