walutomat w uk – opinie

walutomat w uk – opinie
5 (100%) 1 vote

Słuchajcie, mieszka w UK i czytałem trochę opinii na temat walutomatu. Podobno nie da się przelewać kasy z tego kraju do walutomatu, tak. W sensie z banku w UK do portfela w walutomacie?

Odpowiedzi:

  1. No niestety nie da się tego zrobić. Ale to nie tylko z UK, nie myśl, że jesteś poszkodowany czy coś takiego. Walutomat w ogóle nie chce przyjmować kasy z krajów poza Polską, w sensie z banków, które siedziby mają nie w Polsce. Z tego co kiedyś gdzieś widziałem to oni jak dostaną taki przelew to po prostu go zwracają do nadawcy.

  2. Tak, jak przychodzi do nich przelew z poza granic Polski to odsyłają go spowrotem, ale odciągają wtedy prowizje od przelewu zagranicznego, chyba 4 i 9zł, w zależności od waluty. Jest info na ich stronie o tym, bodajże w pomocy i na forum też jest wątek gdzie się ludzie plują, ale nie akceptuą i już.

  3. Szkoda wlasnie ze nie akceptują. Ja ostatecznie zalozylem sobie konto w polskim banku i robie przelewy online. Troche to niewygodne bo robie przelew z konta w UK na polskie konto i potem z niego na walutomat. W drodze powrotnej to samo. Wymiana jednak nadal mi się opłaca, więc nie narzekam w sumie.

  4. Nie tak dawno temu czytałem sobie na necie opinie o tej stronie gdzie się wymienia waluty, czyli walutomat. Generalnie nie wygląda to żle, ale faktycznie jest taniej niż nawet w kantorach? Ktoś z tego korzystał i wie?

  5. Taniej niż w bankach to bez wątpienia, banki sobie zawsze biora niezłą prowizje bo to buraki i byle dalej od nich się trzymam..co do kantorów to sprawa wygląda różnie. Tutaj niby sam ustalasz kurs wymiany jaki cie interesuje, jak jednak przesadzisz to nikt się nie wymieni z toba. Na pewno im większe wkoty tym więcej na tym się zyskuje.

  6. No, jak planujesz wymienić sobie 300zł bo jedziesz na weekend gdzies za granice to może ci się to nie oplacac, ale przy większych kwotach to zazwyczaj faktycznie wychodzi tanie. Kilka procent taniej przy kwocie 100 tysięcy euro na przykład to już niezła kasa.

  7. Wielkiego szału nie ma, ale z drugiej strony nie mam do czego się przyczepić. Tutaj sam jesteś panem swojego losu. Ustalasz jakiś tam kurs wymiany i liczysz na rto ze się uda, zanizanie mocne jednak faktcznie nie bardzo ma sense bo kto się nato zgodzi?

Dodaj komentarz